Bitcoin (BTC) Fiyat Analizi: yüzde 15 arttı! Düşüş sona mı erdi?

Bitcoin fiyati yeniden yükselişe geçti
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Nihayet uzun bir inişten sonra tekrar yükseliyor. Bitcoin News, boğaların en iyi durumda olduğunu ve 30.000 doların altına düştükten sonra trendin yukarıya döndüğünü gösteriyor. B-Word konferansında BTC hakkında konuşan Elon Musk ve Jack Dorsey’in etkisi olduğu inkar edilemez. Bununla birlikte topluluk, Tesla patronunun açıklamalarına yanıt verip vermemeleri konusunda ikiye bölünmüş durumda. Ayrıca Gallus tarafından yapılan yeni bir anket, giderek daha fazla ABD’li yatırımcının Bitcoin’e açık olduğunu gösteriyor. Özellikle 50 yaş altı yatırımcılar hızla yükseldi ve Bitcoin’e yatırım yaptı.

Sonunda iyi bir bitcoin haberi

Dijital para biriminin amiral gemisi yine siyahta ve 33.620 ABD dolarına tırmanmayı başardı. Böylece Bitcoin 30.000 dolar işaretinin altına düştükten sonra bile toparlanmaya devam ediyor. Tesla patronu Elon Musk ve Twitter CEO’su Jack Dorsey, B-Word çevrimiçi konferansında Bitcoin hakkında konuştuktan kısa bir süre sonra Bitcoin düştü, ancak daha sonra çok hızlı bir şekilde toparlandı. Başından beri bir Bitcoin destekçisi olan Dorsey, Square’in merkezi olmayan bir Bitcoin cüzdanı oluşturduğunu ve yakın zamanda bir bankacılık uygulaması başlattığını söyledi.

Musk ise ne kendisinin, ne SpaceX’in ne de Tesla’nın Bitcoin’lerini satmak istemediğini belirtti. Tam tersine Tesla’nın yakın gelecekte tekrar BTC’yi bir ödeme vadesi olarak kabul etmek istediğini bile söyledi. Bu açıklamalar fiyatı tekrar düşürdü, ancak aynı zamanda oldukça hızlı bir şekilde toparlanmasını sağladı. Ancak CryptoQuant’a göre Bitcoin boğa piyasasında kalmaya devam ediyor.

Giderek daha fazla yatırımcı kripto para birimlerine yatırım yapıyor
Dijital para birimlerinin kabulü artıyor ve yakın tarihli bir anketin gösterdiği gibi, giderek daha fazla yatırımcı paralarını kripto para birimlerine yatırıyor. Bu aynı zamanda mükemmel bir Bitcoin Haberidir. Analiz şirketi Gallup, 2018 yılında ABD’li yatırımcılara Bitcoin hakkında soru sorulan bir anket gerçekleştirdi. Şimdi şirket başka bir anket başlattı ve verileri karşılaştırdı.

2018’de ” ABD’li yatırımcılar Bitcoin’i ısırmıyor, ancak çoğu büyüleniyor ” başlıklı makalenin başlığı iken , bu yılki başlık ” Bitcoin genç ABD yatırımcılarına giriyor “. Bu durumun nasıl değiştiğini açıkça göstermektedir. Gallup dedi ki:

Hisse senetlerine, tahvillere veya yatırım fonlarına 10.000 ABD Doları veya daha fazla yatırım yapmış yetişkinler olarak tanımlanan ABD’li yatırımcıların yüzde altısı, Bitcoin’e sahip olduklarını söylüyor. Bu, 2018’de yüzde 2’lik bir artış. Bununla birlikte, 18 ila 49 yaş arasındaki yatırımcılar arasında sahiplik oranı daha etkileyici bir 10 puanlık artışla yüzde 13’e yükseldi. 50 yaş ve üstü yatırımcılar için minimum düzeyde kalır; Üç yıl önceki yüzde 1’e kıyasla, şimdi sadece yüzde 3’ü ona sahip olduklarını söylüyor.

Cinsiyet farkı çok büyük

Anket ayrıca cinsiyet ve yaş farklılıklarının Bitcoin yatırımını nasıl etkilediğine de baktı. İnternette olduğu gibi, erkekler kadınlardan daha erkendi. Erkek yatırımcılar (%11), Bitcoin piyasasında kadın yatırımcılardan (%3) üç kat daha aktif.

Ayrıca Bitcoin algısının da değiştiği gösterildi. Oynaklık yatıştıktan sonra algılanan risk faktörü de azalmaktadır. Yine de neredeyse tüm yatırımcılar Bitcoin’i riskli bir yatırım olarak görüyor. Ama burada da oran azaldı. 2018’de yatırımcıların yüzde 75’i hala Bitcoin’in çok riskli olduğuna ikna olmuşken, 2021’de bu sadece %60 olacak.

Ancak anketlerin gösterdiği şey, fiyatın yükselmesine veya düşmesine bakılmaksızın, ABD’li yatırımcılar tarafından kabulün daha yüksek olacağıydı. Özellikle 50 yaş altı kişiler için. yüzd e13’ü her zaman Bitcoin’e sahip ve BTC’ye daha da fazla yatırım yapmak istediklerine inanıyor.

Elon Musk, Jack Dorsey ve Cathie Wood’un büyük bir sevgiyle konuştuğu B Word etkinliğinden sonra Bitcoin harika bir kaç gün geçirdi. Beş günde %15 arttı ve 34.000 dolarlık bir teste hazırlanıyor gibi görünüyor.

Bitcoin fiyatı birkaç gün içinde yüzde 15 arttı

Birkaç gün önce pek iyi başlamamış gibi görünen bitcoin fiyatı için oldukça hareketli bir hafta oldu.

Hatta Salı günü fiyat 29.200 dolar civarına düşerek piyasada korku ve paniğe neden oldu. Neyse ki, fiyatın tersine dönmesi fazla sürmedi.

Merakla beklenen B Word etkinliği Çarşamba günü gerçekleşti ve Elon Musk, Jack Dorsey ve Cathie Wood’un bitcoin’i tartıştığını gördü. Hepsi koz hakkında duygulu konuştu. Musk, BTC, ETH ve bazı DOGE’lere sahip olduğunu açıklarken, Tesla’nın bir noktada tekrar kabul etmeye başlayacağını da söyledi.

Bu, şimdi bitcoin fiyatını 34.000 dolara getiren bir toparlanmayı hızlandırdı. Bu yazı itibariyle BTC, Salı gününün en düşük seviyelerinden yüzde 15’ten fazla artışla 33.700 dolardan işlem görüyor.

Altcoinler de yeşil ışık yaktı!

Sadece son 24 saatte birçok altcoin önemli kazançlar elde etmeyi başardı. Örneğin Ethereum, günlük yaklaşık yüzde 3,5 arttı ve inandırıcı bir şekilde 2.000 doları aştı. ADA da yaklaşık yüzde 2,5 artarken, Ripple’ın XRP’si yüzde 2,14 arttı.

Toplamda, son beş gün içinde, altcoinler, Bitcoin’in baskınlığı olarak ek pazar payı talep etmeyi başardılar – toplam pazarın payına göre payının ölçüsü yaklaşık yüzde 1 azaldı.

Yasal Uyarı: Finansajans.com’da bulunan yazılar yazarlara aittir. FinansAjans’ın yatırımları satın alma, satma veya elinde tutma konusundaki görüşlerini temsil etmez. Herhangi bir yatırım kararı vermeden önce kendi araştırmanızı yapmanız önerilir. Sağlanan bilgileri kendi sorumluluğunuzda kullanın. Daha fazla bilgi için Sorumluluk Reddi’ne bakın.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

Finans Ajans ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!