EUR/USD döviz çifti karlı satışların ardından yükselişe geçti!

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Geçtiğimiz haftanın sonunda EUR / USD fiyatını vuran kârlı satışların ardından ABD ekonomik açıklamalarının olumlu sonuçlarının ortasında 1.2132 destek seviyesine ulaştı. EUR/USD döviz çifti, performansı kontrol eden güçlü boğaların ortasında, yazı yazılırken 1.2233 direnç seviyesine ulaşarak yukarı yönlü yoluna geri döndü.

Euro Bölgesi’nde ekonomik aktivitenin yeniden başlaması ve koronavirüs kısıtlamalarının gevşetilmesi veri sonuçlarının iyileşmesine yol açtı. Dün, Avrupa istatistik kurumu Destatis’ten alınan veriler, Almanya’da koordineli enflasyonun Avrupa Merkez Bankası’nın Mayıs ayındaki “yüzde 2’den az, ancak ona yakın” hedefini aştığını gösterdi.

Verilere göre, Almanya’da tüketici fiyatları Mayıs ayında yıllık bazda % 2,4 artarak Nisan ayındaki % 2,1’lik artıştan daha hızlı arttı. Oran, ekonomistlerin beklentileriyle uyumluydu ve 2018’den bu yana görülen en yüksek oran oldu. Bu arada, tüketici fiyatları enflasyonu Nisan’daki yüzde 2’den yüzde 2,5’e yükseldi. Oran, % 2,3 olan beklentilerin üzerinde gerçekleşti.

ING Bank’ta ekonomist olan Carsten Brzeski, sonuçlar hakkında yorum yaparken, manşetteki enflasyonun artmasıyla ECB’nin artımlı konuşmalardan kaçınma girişiminin giderek daha karmaşık hale geleceğini söyledi. Bununla birlikte, Almanya’daki manşet enflasyon bu yılın ikinci yarısında% 3 ile% 4 arasında seyredebilir. Commerzbank’ta ekonomist olan Marko Wagner, enflasyondaki artıştan büyük ölçüde geçici etkilerin sorumlu olması nedeniyle, önümüzdeki yıl enflasyon oranlarının yeniden önemli ölçüde düşmesinin beklenebileceğini söyledi. Kısacası, enflasyonun 2021’de ortalama %2,5 olması gerekiyor, ancak daha sonra gelecek yıl % 2’ye düşecek.

Aylık bazda, Harmonize Tüketici Fiyat Endeksi Mayıs ayında beklendiği gibi yüzde 0.3 arttı. Tüketici fiyat endeksi, yüzde 0,3 olan beklenen oranın üzerinde yüzde 0,5 arttı.

Almanya Başbakanı Angela Merkel, koronavirüs cephesinde, Federal hükümetin enfeksiyon oranlarının yüksek olduğu bölgelerde katı epidemiyolojik önlemler talep etmesine izin veren kuralın, ülkenin ortaya çıkan vakalarda istikrarlı bir düşüş gördüğü için Haziran sonunda sona erebileceğini söyledi. Son haftalarda koronavirüs. Merkel, Berlin’de gazetecilere verdiği demeçte, bazı eyalet valilerinin direnişine rağmen geçtiği sözde “acil durum frenlerinin” bulaşma eğrisini düzleştirmede “zaten bir etkisi olduğunu” söyledi.

Bu bağlamda, Almanya’nın hastalık kontrol kurumu, 1978 yeni COVID-19 vakası ve 36 ölüm raporlarını aldığını söyledi. Buna göre Almanya’da Coronavirüs enfeksiyonu sonucu toplam 88.442 kişi hayatını kaybetti ve ülke salgının başlangıcından bu yana yaklaşık 3,7 milyon vaka kaydetti.

Fransa, aşı teslimat hızı arttıkça Pazartesi gününden başlayarak her yaştan yetişkine virüse karşı aşıları başlangıçta planlanandan daha erken başlattı. Bu nedenle, halk sağlığı yetkililerine göre, Fransa’daki yetişkin nüfusun% 48’inden fazlası en az bir doz aldı ve % 20’den fazlası iki doz aldı. Bürokrasi ve gecikmiş teslimata atfedilen yavaş bir başlangıçtan sonra, Fransa şimdi 36 milyon dozdan fazla aşı teslim etti.

Bu nedenle, 18 yaşında veya daha büyük olan herkes enjeksiyon için kayıt yaptırabilir. Avrupa İlaç Ajansı geçen hafta bu yaş grubu için Pfizer aşısının kullanımına izin verdikten sonra, 12 ila 15 yaş arasındaki çocuklar da yakında erişime kavuşmalıdır. Fransa Başbakanı Jean Castex “ufuk açık” dedi ancak insanları uyanık olmaları konusunda uyardı.

Fransa, COVID-19 ile bağlantılı 109.000’den fazla ölümle diğer Avrupa ülkelerinden daha fazla HIV enfeksiyonu kaydetti.

Paritenin teknik analizine göre: Günlük zaman çizelgesi grafiğinde, EUR/USD döviz çiftinin direnç 1.2200 üzerindeki stabilitesi, boğaların performans üzerindeki kontrolünü teyit ediyor ve döviz çiftini daha yüksek seviyelere taşımak için satın alma işlemlerini artırıyor. iyimserlik devam ettiği sürece. Boğaların en yakın hedefleri şu anda sırasıyla 1.2255, 1.2320 ve 1.2400. Bunlar, teknik göstergelerin, kar elde etmek için satış operasyonlarını dikkate alması beklenen güçlü aşırı alım seviyelerine geçmesine yönelik seviyelerdir. Aşağı yönde, aynı dönemdeki performansa göre, ayılar 1.2050 destek seviyesine doğru hareket ederek performansa hakim olmaya dönecek, aksi takdirde genel eğilim yukarı kalacaktır.

Bugünkü ekonomik takvim verilerine gelince: Euro, Avrupa ekonomileri için Endüstriyel Satın Alma Yöneticileri Endeksi (PMI) okumasının açıklanmasının yanı sıra Euro Bölgesi için enflasyon ve işsizlik rakamlarının açıklanmasından etkilenecek. ABD doları, ABD ISM İmalat PMI okumasının ve inşaat harcamalarının açıklanmasından etkilenir.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

Finans Ajans ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!