Kim Market Halka Arz Ediliyor! Kim Market Ne Zaman Halka Arz Edilecek? Kim Market Halka Arz Sonuçları Nedir?

Kim Market Eylül ayında yaptığı halka arza dair sonuçlarını açıkladı! İşte Kim Market halka arz sonuçları!

Kim Market Halka Arz Ediliyor! Kim Market Ne Zaman Halka Arz Edilecek Kim Market Halka Arz Sonuçları Nedir
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Ersan Alışveriş Hizmeti ve Gıda Sanayi Ticareti Anonim Şirketi bünyesinde çalışan Kim Market halka arz taleplerini toplamak için 16-17 Eylül tarihinde gerekli işlemlerini başlatmıştı. Birçok borsa takipçisinin dikkatli bir şekilde Kim marketin halka arzını takip etmesi ile birlikte halka arz sonuçları yayınlandı. Kim Market yaptığı halka arz sonuçlarına dair açıklamasında genel hisselerinin %99,8’ini yurtiçi bireysel yatırımcılara ayırarak piyasaya sürdüğünü açıkladı. Bizde haberimizde halka arz piyasasını takip eden vatandaşlarımız için Kim Market ne zaman halka arz edilecek? Kim Market halka arz sonuçları nelerdir? Kim Market halka arz borsa kodu nedir? gibi merak edilen birçok soruyu sizler için haberimizde derledik. İşte Kim marketin halka arzına dair birçok detay!

Kim Market Ne Zaman Halka Arz Edilecek?

Sermaye Piyasası Kurulu Başkanlığı tarafından Kim marketin halka arzına dair yaptığı başvuruların onaylanması ile birlikte Eylül ayında Kim Market halka arz talebi toplama işlemlerini başarı ile tamamlamıştır. Bundan kısa bir süre sonra Kim Market halka arz sonuçlarını yayınladı. Ersan Alışveriş Hizmetleri ve Gıda Sanayi Ticaret Anonim Şirketi’nin borsada paylaştığı paylarının işlem görmesi ve alıcılarına sunulması beklenmektedir. Birçok halka arz yatırımı yapan vatandaş Kim marketin halka arz hisse fiyatlarını merak etmektedir. Kim Market halka arz için hisse fiyatını 3,50 TL olarak belirlenmiştir. Piyasaya süreci hisse senetleri ile birlikte Kim Market en iyi gayret aracılığı, sabit fiyat ile talep toplama yöntemlerini kullanarak hisselerini halka arz edecek. Kim Market borsada #KİMMR koduyla vatandaşların işlemlerine sunulacaktır. Borsa İstanbul’da Kim marketin ne zaman işlem göreceğine dair yapılan araştırmalarda ise tam olarak net bir şekilde tarih belli olmayıp Borsa İstanbul’da düzenlenecek olan Gong Töreni ile birlikte KİM markette borsada hisse paylarını halka arz edecek.

Kim Market Halka Arz Sonuçları Nelerdir?

Sermaye Piyasası kuruluna yaptığı halka arz işlemlerinin başarı ile onaylanması ile birlikte toplanan taleplerle yapılan hazırlıklar sonucunda Kim Market halka arz sonuçlarını yayınladı. Özellikle sabit fiyatlı talep toplama gibi yöntemleri benimseyen Kim Market halka arz kapsamında 186,366 adet yerli, 331 adet yabancı, 22 yerli kurumsal yatırımcı olacak şekilde toplamda 180.7719 yatırımcısına 65 milyon TL’lik nominal değerli payın alımının gerçekleştirildiğini açıkladı. Sermaye Piyasası yatırımcılarının yakından takip ettiği Kim marketin halka arz sonuçlarının bu denli iyi olması ile birlikte birçok kişinin ilgisini üzerine çekmeyi de başardı.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

Finans Ajans ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!