Kripto Paralar 2021’de Fidye Yazılımları ve Botnet Saldırılarıyla Karşı Karşılaşmaya Devam Edecek: Sophos Siber Güvenlik Tehdit Raporu

Kripto para birimi, fidye yazılımı ve kötü niyetli kripto madenciliği gibi siber suçları körüklemeye devam edecek.

Kripto para birimi, fidye yazılımı saldırıları gibi siber suçları körüklemeye devam edecek
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Siber güvenlik formu Sophos, fidye yazılımı gibi saldırıların kripto para birimini kullanmaya devam edeceğini söylüyor. Geçen bir buçuk yılda, fidye yazılımı saldırılarının tüm küresel siber güvenlik ihlallerinin yüzde 79’unu oluşturduğu belirtildi. Sophos’un hızlı müdahale ekibi tarafından araştırılan ve düzeltilen bu olaylar, bu saldırıların bazılarının sahte uygulama giriş ekranları aracılığıyla kripto yatırımcılarını hedef aldığını ortaya koyuyor.

Sophos’un hafta sonu yayınlanan 2022 Tehdit Raporu, 2022’de kuruluşların karşı karşıya olduğu güvenlik tehditleri ve trendler ile 2021’deki tehdit ortamı hakkında bir perspektif sunmayı ve gelecekte ihlal edilebilecek olası boşluklar hakkında ek bilgiler sunmayı amaçlıyor. Çalışma 2021 yılında mobil zararlı yazılım ailesi o ran isyan bahsediyor Android platformunu etkileyen baskın bankacılık truva atı biri olarak Flubot olarak da bilinir.

Kötü amaçlı yazılım, kullanıcılara bu hizmetler için kullanıcının şifrelerini çalmak için sahte banka ve kripto para uygulaması giriş ekranları sunar. Banka bilgilerini çalmaya ek olarak, daha sonra kurbanın arkadaşlarını ve ortaklarını ek Flubot enfeksiyonlarına yol açabilecek mesajlarla spam yapmak için kullandığı kişi listesi gibi verileri de çalar.

Kötü amaçlı yazılım öncelikle SMS metin mesajları yoluyla yayılır ve DHL, FedEx ve UPS gibi büyük uluslararası paket gönderi hizmetlerinden popüler gönderi izleme hizmetlerini taklit eder. Kurban, bir URL bağlantısıyla SMS uyarıları ve bazen de bir web bağlantısıyla birlikte sesli posta mesajı gibi görünen bir SMS alır.

Sophos ayrıca Mirai gibi otomatik botnet saldırılarının da yıllar içinde önem kazandığı ve kripto madenciliği kötü amaçlı yazılımları sunmak için tercih edilen araç haline geldiği konusunda uyarıyor . Bu kod parçaları, sunucular ve IoT cihazları gibi çeşitli kurumsal varlıklara bulaşır; siber suçlular, kripto para birimi madenciliği yapmak ve onu başka cihazlara yaymak için yüzlerce veya binlerce makinenin toplu işlem gücünü kullanabilir.

“Yaptırımlardan kaçınmanın bir yöntemi olarak, kripto para birimleri göreve çok uygun, bu nedenle dünyanın geleneksel ekonomik yaptırımlar altında kalan bölgelerinde yerleşik suçluların yalnızca kripto para birimiyle uğraşmasının nedeni bu olabilir. Bunun ötesinde, kripto para birimi anonim olduğu için zor olabilir. paranın nereye varacağını belirlemek için” diyor raporda.

“Sophos, hem yaptırımlardan kaçınmak hem de suç faaliyetlerine karışmayı gizlemek için kripto para biriminin yasadışı kullanımının 2022’de artmaya devam edeceğine inanıyor, fidye yazılımı ve kripto hırsızlığı, suçluların doğrudan kripto para ödemelerini almalarının en önemli iki yolu. kurbanlar,” diye ekliyor rapor.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

Finans Ajans ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!