1 Ton Demir Fiyatı 2021 Kasım Demir Fiyatları Ne Kadar?

Birçok inşaat sektörü sahipleri Kasım ayında 1 ton demirin fiyatının ne kadar olduğunu merak etmektedir. İşte Kasım ayı 1 ton demir fiyatı kaç para? Bütün detaylar haberimizin içeriğinde!

1 ton demir ne kadar kasım ayı demir fiyatları inşaat demiri fiyatı

2020 yıl sonunda pandemi ile mücadele birlikte Türkiye’nin ekonomisinin her geçen gün sıkıntıya girmesi ile birlikte demirin ton fiyatı da nasıl değişiklik göstereceği merak edilen konular arasında yer almaktadır. Ekonomideki bu kötüye gidiş ile birlikte piyasadaki dengesizlik birçok inşaat sektörü yatırımcısı tarafından demirin fiyatını nasıl etkileyeceğini araştırma başlamasına sebep oldu.

Bu sebeple de 2021 yılında demirin fiyatları ile ilgili birçok vatandaş demirin tonu kaç lira oldu? 1 ton demir ne kadar? 2021 kasım ayı 1 ton demirin güncel fiyatı ne kadar? Kasım ayında 1 ton demir kaç TL? olacak gibi merak ettikleri birçok soruyor araştırmaktadır. Bizde haberimizde ekim ayını sonlandırırken Kasım ayında 1 ton demirin fiyatındaki değişikliklerin nasıl olacağına dair birçok detayı haberimizde derledik.

1 Ton Demir Kaç Para?

2021 yılının sonlarına doğru yaklaşırken Ekim ayı ortalarında bir ton demirin fiyatı 8,350 TL’den piyasada satışa sunulmaktadır. Fakat demir satın almak isteyen birçok vatandaş da bilir ki demir cinsine ve boyutuna göre farklı piyasa fiyatlarına sahiptir. Demirin toplam 3 cinsi bulunmaktadır. Bunlar 8’lik, 10’luk ve 12’lik demir olarak piyasada farklı fiyatlardan vatandaşlara sunulmaktadır.

Ekim ayı sonlarına doğru 8’lik demirin piyasa değeri 8,350 TL, 10’luk demirin fiyatı 8,350 TL, 12’lik demirin fiyatı ise 8,350 TL olarak satışa sunulmaktadır. Demirin satış fiyatında hammaddeye yakınlık, hava koşulları, taşıma ücretleri gibi birçok etkenden dolayı değişik fiyatlardan piyasaya sürülmektedir. Bu sebeple de demirin piyasasında net bir fiyat söylemek mümkün değildir.

2021 Kasım Ayı Demirin Fiyatı Ne Kadardır?

2020 yılına bakıldığında son aylara doğru giderek bir artış gösteren demirin Kasım ayında ne kadar olacağı birçok kişi tarafından merak konusu olmaktadır. Bununla birlikte geçtiğimiz aylarda Ekim ayında bir yükseliş beklenen demirin Kasım ayında da yükselişe devam edeceği düşünülmektedir. Önceki aylarda 8, 350 TL’den satış gösteren demirin fiyatı ekim ayı sonu itibariyle 8’lik İnşaat demirinin piyasa değeri 8.550 TL, 10’luk İnşaat demirinin fiyatı 8,550 TL, 12’lik inşaat demirinin fiyatı ise 8,550 TL olarak alıcılarına sunulmaktadır. Kasım ayına girerken de birçok etkenlerden dolayı demirin fiyatında bir artış beklenmektedir. Demirin fiyatında oluşacak artışı net bir rakamla belirtilmezken kasım ayı itibariyle de demirdeki fiyatın artacağını söylemek mümkündür. Kasım ayı demir fiyatları aşağıda yer almaktadır.

Kasım Ayı Demir Fiyatları 2021

Ankara’da inşaat demiri fiyatları şu şekilde; 8’lik inşaat demiri fiyatı 8 bin 650 liraya gerilirken İstanbul’da ise 8’lik inşaat demiri satış fiyatı 8 bin 630 lira ve İzmir piyasasında ise 8 bin 500 TL üzerinden işlem gördü.10’luk ve 12’lik inşaat demiri fiyatları da düştü. 10’luk inşaat demiri satış fiyatı Ankara’da 8 bin 650 TL, İzmir’de 8 bin 460 TL ve İstanbul’da ise 8 bin 570 TL oldu.

Exit mobile version