Anatolia Geneworks Tanı Halka Arz Edilecek! Anatolia Tanı Ne Zaman Halka Arz Edilecek? Anatolia Tanı Halka Arz Büyüklüğü Nedir?

Anatolia Geneworks Tanı halka arz ediliyor! Anatolia Geneworks halka arz kodu nedir? Anatolia Geneworks halka arz hisse fiyatları nedir?

Anatolia Geneworks Tanı Halka Arz Edilecek! Anatolia Tanı Ne Zaman Halka Arz Edilecek Anatolia Tanı Halka Arz Büyüklüğü Nedir
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Anatolia Geneworks 70’den fazla ülkeye ihracat gerçekleştirilen bir şirket olarak bilinmektedir. Anatolia Geneworks özellikle sektöründe gıda testleri, robotik cihazlar ve tanı kitlerini üreterek ve geliştirerek birçok ülkede ihracat gerçekleştirmektedir. Özellikle halka arzından Ak yatırım liderliğinde, 30 üyeden oluşan geniş bir konsersuyuma aracılık etmektedir. Halka arzı gerçekleştirmek isteyen Anatolia Geneworks sermaye artışı ortak satış yoluyla Borsa İstanbul’da yer alacağını duyurdu. Dünyadaki pek çok ülke ihracatını gerçekleştiren Anatolia Geneworks şirketin yüzde 18,2’sini Borsa İstanbul’da halka arz edeceğini duyurdu. Birçok yatırımcı Anatolia Geneworks’un halka arzı ile ilgili merak ettiklerini internet üzerinden araştırmaya başladı. Yatırımcılar internet üzerinden Anatolia Geneworks ne zaman halka arz edilecek? Anatolia Geneworks hisse fiyatı ne kadardır? Anatolia Geneworks halka arz kodu nedir? gibi merak ettikleri birçok soruyu araştırıyor. Bizde haberimizde Anatolia Geneworks Tanı’nın halka arzına dair birçok detayı derledik.

Anatolia Geneworks Ne Zaman Halka Arz Edilecek?

Ekim ayını bitiriyorken Anatolian Geneworks halka arzına dair talebin ve halka arz büyüklüğüne dahil birçok açıklamalar geldi. Anatolia Geneworks halka arz için taleplerini 14-15 Ekim’de toplayacağını açıklamasından kısa bir süre sonra gerçekleştirmiştir. Toplanan halka arz taleplerinin ardından hisse başına 21-22,5 TL fiyat belirleyen Anatolia Geneworks Borsa İstanbul’da işlem görmeye başladı. Birçok yatırımcının dikkatleri üzerine çekmeyi başaran Anatolia Geneworks, İngiltere, Fransa ve İtalya’da olmak üzere toplam 70’ten fazla ülkeye ticaret yapan, tanı ve biyoteknoloji Arge Sanayi ve Ticaret Anonim Şirketi olarak bilinmektedir. Anatolia Geneworks şirket Kurulu Başkanı Alper Akyüz Argesinde yenilikçi cihazlar ve yeni kitler üreterek şirketi daha ileri seviyelere taşımak istediğini belirtti. 2020 yılında 422 milyon TL’den, 2021 yılının ise ilk yarısında 196 milyon TL ciro elde ettiklerini açıkladı. Halka az getirilerinin çoğunluğunun yurtdışı büyüme için kullanılacağını da açıklamasında ifade etti.

Anatolia Geneworks Halka Arz Sonuçları Nedir?

Ak Yatırım Genel Müdürü Mert Erdoğmuş serbest piyasa kurumundan izin alınması ile birlikte hisselerini halka arzından memnun olduklarını, yılbaşı ile birlikte de toplam büyüklüğünü 17 milyardan daha fazla olacağını öngördüklerini söyledi. Yurtiçi hisse senedi hesaplarını geçtiğimiz iki senenin ardından 2,4 milyonun üzerine çıktığını da ifade etti. 2020 yılında 422 milyon TL olan cirolarını 2021 yılının ilk yarısında 196 milyon TL ciro ettiklerini açıkladı. Halka arzları sayesinde sağladıkları gelirim yurtdışında büyümeye harcayacaklarını ve satın alma ve ar-ge faaliyetlerine yönelik kullanılacağını da yaptığı açıklamalardan belirtti. Halka arz hisse başı fiyatı 22,5 TL olan Anatolia Geneworks ek dahil satışları ile birlikte 517, 5 TL’ye ulaşılacağı tahmin edilmektedir.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

Finans Ajans ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!