Bitcoin fiyatı 60.000 dolar seviyesini geçemedi!

bitcoinde yön nereye bitcoin yükselecek mi düşecek mi
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Bitcoin güne yüzde 1 yükselişle başladı fakat 60 bin dolar seviyesini henüz geçmeyi başaramadı. 60 bin dolar seviyesini geçemedi fakat Coindesk’e göre, fiyat kripto para başına 59.440 dolar civarındayken, rakipleri Ethereum ve Dogecoin madeni para başına sırasıyla 4.220 dolar ve 23 sent civarında işlem görüyordu.

Reuters’e göre, Avustralya Merkez Bankası kendi dijital para birimini çalıştırmaya yönelik araştırmaları hızlandırdı, ancak ödemeler şefi Perşembe günü yaptığı açıklamada, bunun yararlarından emin olmadığını söyledi.

Yorumlar bir finansal hizmetler konferansında yapıldı.

Geçen ay bir Avustralya Senatosu raporu, yasaların dijital para birimlerine daha uygun olacak şekilde değiştirilmesi çağrısında bulundu.

Avustralya Merkez Bankası’nın ödeme politikası başkanı Tony Richards, çoğu büyük ekonominin şimdi bir merkez bankası dijital para birimi çıkarmayı düşündüğünü söyledi – henüz hiçbiri bunu yapmadı.

SEC, VANECK’İN BITCOIN ETF’SİNİ REDDETTİ

Richards, Avrupa Merkez Bankası ve İsveç’in CBDC’ler için bir rol düşünen büyük ekonomilerin en gelişmişleri gibi göründüğünü kaydetti, Richards ABD Federal Rezervi’nin daha temkinli olduğunu söyledi.

Diğer kripto para birimi haberlerinde, Hindistan Merkez Bankası’nın Bankacılık ve Ekonomi Meclisi’nde yerel bir gazete tarafından bildirildiği üzere, kıdemli bir merkez bankası yetkilisi, Hindistan Merkez Bankası’nın dijital para biriminin pilot lansmanını önümüzdeki mali yılın ilk çeyreğinde görebileceğini söyledi.

Merkez bankası dijital para birimleri veya (CBDC’ler) dijital veya sanal para birimleridir, Reuters’e göre Hindistan için yerel para birimi rupisi olacak olan fiat para birimlerinin dijital versiyonudur.

Daha önce, CBDC’nin Aralık ayına kadar yumuşak bir şekilde piyasaya sürülmesi beklenebilirdi, ancak RBI tarafından taahhüt edilen resmi bir zaman çizelgesi yoktu.

RBI, makro-ekonomik ve finansal istikrar riskleri oluşturan kripto para birimleri konusunda endişelerini dile getirdi.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

Finans Ajans ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!