Jack Dorsey: Twitter’ın geleceğinde Bitcoin büyük bir rol oynayacak

Twitter ve Bitcoin
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Heyecan CEO’su Jack Dorsey o ticaret, abonelikler ve Twitter gibi diğer yeni eklemeler dahil mevcut Heyecan ürün ve hizmetlere, içine kripto para birimi entegre fırsatlar gördüğü gibi Bitcoin, şirketin geleceği bir “büyük bir parçası” olacağını yatırımcılara doğruladı İpucu Jar ve Süper Takip.

Dorsey, yıllardır sadık bir bitcoin savunucusuydu, ancak Twitter’ın platformunda nasıl harekete geçirileceği henüz ayrıntılı olarak açıklanmamıştı. Bununla birlikte, Dorsey, kendisine “internetin ilk günlerini” hatırlattığını ve hayatında üzerinde çalışması için “daha ​​önemli bir şey” olmadığını söyleyerek kripto para birimini sık sık kamuoyuna duyurdu.

Daha yakın zamanda Dorsey, Jay Z ile 23.6 milyon dolarlık bir bitcoin fonu başlattı ve diğer şirketi Square’i bitcoin yoluyla merkezi olmayan finansal hizmetler pazarına yönlendirme planlarını açıkladı. Kare da bu yıl kazanılmış bir ile Jay-Z’nin GELGİT müzik hizmeti çoğunluk hissesini blockchain nasıl doğru göz teknolojileri ve kripto para birimleri müzik sektörünü değiştirebilir.

Bugün Dorsey ayrıca, Twitter’ın “Bluesky” girişimi aracılığıyla sürdürdüğü yapay zeka ve ademi merkeziyetçilik ile birlikte, bitcoin’i Twitter’ın geleceği için üç önemli trendden biri olarak nitelendirdi .

Twitter’ın ikinci çeyrek kazanç çağrısında yatırımcılara bitcoin’i lanse etti ve şirketin ürün genişlemeleri açısından daha hızlı hareket etmesine yardımcı olabileceğini söylerken, internetin “yerel para birimi” olmak için “en iyi aday” olduğunu açıkladı. (Bu arada, Square’in 2020’de satın aldığı 50 milyon dolarlık bitcoin , Şubat 2021’e kadar 253 milyon dolar değerindeydi ve bu yılın başlarında 170 milyon dolar daha satın aldı .)

“İnternetin yerel bir para birimi, küresel bir para birimi varsa, Super Follows, Commerce, Subscriptions, Tip Jar gibi ürünlerle çok daha hızlı hareket edebiliyoruz ve bu sayede gezegendeki her bireye ulaşabiliyoruz. Dorsey, pazar bazında bir yaklaşımla aşağı inmek yerine” dedi. “Bunun geleceğimizin büyük bir parçası olduğunu düşünüyorum. Özellikle sosyal medyayı daha fazla merkezileştirmeyi ve daha fazla ekonomik teşvik sağlamayı düşündüğümüzde, sahip olunacak para biriminin üzerinde çok fazla yenilik olduğunu düşünüyorum. Bu nedenle, alana bakmaya ve agresif bir şekilde yatırım yapmaya devam etmemizin Twitter ve Twitter hissedarları için son derece önemli olduğunu düşünüyorum” dedi.

Bir Twitter temsilcisi, Dorsey’in Twitter’ın bitcoin’i ürün yelpazesine nasıl entegre edebileceği hakkında ilk kez kamuoyuna konuştuğunu doğruladı.

Dorsey ayrıca, Facebook’un dijital para birimi Diem’i desteklediğini belirterek, Twitter’ın bir kripto stratejisi izlemede yalnız olmayacağına dikkat çekti.

“Bunun için bariz bir ihtiyaç ve bunun için takdir var. Ve internete özgü bir açık standardın gitmek için doğru yol olduğunu düşünüyorum, bu yüzden odak noktam ve odak noktamız eninde sonunda bitcoin üzerinde olacak ”dedi.

Genel olarak, Twitter, CNBC’ye göre şirketin 2014’ten bu yana en hızlı gelir artışını kaydettiğini gören ve Twitter hisselerini genişletilmiş ticarette yüzde 9 oranında artıran bir pandemi toparlanmasında güçlü kazançlar sağladı . Şirket, büyük bir çoğunluğu (1.05 milyar dolar) reklamcılık işinden elde edilen 1.07 milyar dolarlık Wall Street beklentisine kıyasla 1.19 milyar dolarlık ikinci çeyrek gelir elde etti. Ayrıca, beklenen 7 sente karşı 20 sentlik hisse başına kazanç gördü.

Bununla birlikte, para kazanılabilir günlük aktif kullanıcılar (mDAU’lar) – Twitter’ın genellikle sabit aylık kullanıcı büyümesini kabartmak anlamına gelen kendi icat metriği – yıldan yıla %11 artışla yalnızca 206 milyondayken, analistler 206.2 milyona güveniyordu. Şirket, düşüşün sebebini haber döngüsünün yavaşlaması ve birçok ABD topluluğunda yerinde korumanın sona ermesi ve bunun çeyrek boyunca Twitter kullanımını etkilemiş olmasıydı.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

Finans Ajans ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!