Sadık müşterilerinize indirim sunmayı bırakın, kripto ödülleri sunmaya başlayın

Müşterilerinize kripto ödülleri verin
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Kripto para birimleri, merkezi olmayan dijital para birimleri yaratmanın bir yolu olarak ilk başladığında, öncelikle teknisyenler ve finans uzmanları – kriptonun inceliklerini ve büyük bir dijital para zulasını nasıl oluşturabileceklerini anlayan kişiler) tarafından kullanıldı.

Günümüze hızlı ileri ve işler büyük ölçüde değişti. Dünya çapında yüz milyonlarca insan kripto para birimleri kullanıyor ve Nijerya gibi ülkelerde yüzde 32’ye varan benimseme oranları görülüyor .

Bu trendde, ticaret uygulamaları ve kazan-kazan oyunlarından etkileyici onaylarına kadar birçok faktör rol oynamıştır. Bunların her biri, kripto para birimini ana akım haline getirmeye yardımcı oldu. İşletmeler ve günlük müşteriler arasında kullanım hızlandıkça, bazıları kripto tabanlı sadakat ödüllerinin yakında e-ticarette bir sonraki büyük trend haline gelebileceğine inanıyor.

Bu büyüyen trend hakkında daha fazla bilgi edinmek için, şirketlerin kendi markalı banka ve kredi kartı ürünlerini sunmalarına yardımcı olan kodsuz bir platform olan Hydrogen’in Kurucu Ortağı ve CEO’su Mike Ross Kane ile yakın zamanda konuştum . İçgörülerinin ortaya koyduğu gibi, kripto ödüllerinin potansiyelini anlamak, gelecekteki e-ticaret başarınız için anahtar olabilir.

Kripto ödüllerindeki artış şirketler için ne anlama geliyor?

Ödül programları, uzun zamandır şirketlerin müşteri sadakati oluşturmasının bir yolu olmuştur. Benzin istasyonlarında indirim sunan marketlerden, gelecek iki haftalık dönemde kullanılması gereken hediye çekleri sağlayan giyim perakendecilerine kadar şirketler, müşterilerin daha fazlası için geri gelmesini sağlama konusunda oldukça yaratıcılar.

Ancak sonunda, bu tür ödüller ortalama bir müşteri için aynı şeyi hissetmeye başlayabilir. Kane’in belirttiği gibi, kripto ödülleri çevrimiçi alışveriş yapanların dikkatini çeken yeni ve benzersiz bir şey sunuyor.

“Kripto ödülleri, müşteri sadakati oluşturmanın harika bir yolu olabilir. Bitcoin şu anda bir trilyon doların üzerinde bir değere sahip. Kripto varlıklarına hiç bu kadar ilgi olmamıştı. Bir ödül programını rakiplerinden ayırt etmek çok önemlidir. Artık sadece satın alımlarda daha fazla ‘para iadesi’ sunmak yeterli değil, işletmeler müşterileri çekmek ve elde tutmak için yenilikçi yollar bulmaya devam etmeli ve kripto ödülleri bunu başarmanın mükemmel bir yolu.”

Kane’in açıkladığı gibi, şimdiden kripto ödüllerinin sularına dalmış olan markalar büyük kazançlar elde etti. “Birden fazla şirket 2021’de kripto ödül programları başlattı ve 250.000 veya daha fazla bekleme listesi topladı. Kripto ödülleri için inanılmaz bir bastırılmış talep var. Bir KOBİ iseniz, potansiyel olarak potansiyel olarak binlerce müşteriyi hattınıza eklemenin kârlılığınız için neler yapabileceğini hayal edin.”

Bu örneğin gösterdiği gibi, erken benimseyen biri olmak, e-ticaret markaları için büyük bir rekabet avantajı olabilir. Bir kripto ödül programı uygulayan ileri görüşlü işletmeler, kripto meraklılarından çok daha fazla ilgi görecek ve müşteri edinme ve elde tutma çabalarını artırmaya yardımcı olacaktır. Bir marka böyle bir programı uygulamak için ne kadar uzun süre beklerse, benzer ödüller denizinde kaybolma olasılığı o kadar artar.

Kripto ödül programları başlatmada önemli hususlar

Kane, “E-ticaret işletmeleri kripto ödül programlarını markalarına ve müşterilerine göre uyarlamalı” diyor. “Örneğin, kullanıcıların mağazanızda harcadıkları her bir dolar için tercih ettikleri kripto türünü kazandığı kripto ödülleri sunabilirsiniz. Hatta bazı markalar, daha sonra yalnızca sitelerindeki öğelerde kullanılabilecek kendi kripto para birimini oluşturacak kadar ileri gidiyor.”

Bir kripto ödül programı sunmayı planlayan e-ticaret markaları da kripto para ödemelerini kabul edebilir. Mevcut müşteri tabanınızın kripto ödemeleri yapmak için önemli bir talebi olmasa bile, ne kadar fazla ödeme seçeneği sunarsanız, site ziyaretçilerinin ödemelerini tamamlamaları o kadar kolay olur.

Bu tür önlemler, kripto ödül programınızın yalnızca dikkat çekmek için bir tekliften daha fazlası olduğunu gösterebilir. Kripto ödemelerini kabul etmek ve bir kripto ödül sistemi uygulamak için teknoloji odaklı bir marka olmanıza gerek yok.

Tabii ki, kripto para birimlerinin oldukça değişken olduğunun kanıtlandığı inkar edilemez. Örneğin, Bitcoin’in değeri şu anda 60.000 doların üzerindeyken , bu çılgınca popüler kripto para birimi, COVID-19 pandemisinin başlangıcına yakın 5.000 dolara kadar düşen düşüş ve yükselişlerdeki adil payını gördü .

Diğer kripto para birimleri daha da değişken olabilir ve bu nedenle e-ticaret markaları kripto ödül programlarını müşterilere nasıl pazarladıkları konusunda dikkatli olmalıdır. Kane, “Şirketler, müşterilerinin kripto para varlıklarını elinde tutma riskinin farkında olduğundan emin olmalıdır” diyor.

“Herhangi bir şirketin bu özelliği sunmadan önce her zaman nitelikli hukuk ve muhasebe uzmanlarıyla konuşmasını öneririz. Müşteriler, ödül programınızdan dolayı kendilerini kandırılmış veya zarara uğramış gibi hissettikleri için, kendinizi tehlikede bulmak istemezsiniz.”

Ödül programınızın kullanacağı para biriminin türü ve içerdiği potansiyel riskler de dahil olmak üzere, ödül programının neyi gerektirdiğini açıkça belirtmek, müşteriler için sorunsuz ve cazip bir deneyim sağlayacaktır.

Tabii ki, kriptoyla ilgilenmeyen kullanıcılar için daha geleneksel bir ödül programı sunmaya devam etmek, her ziyaretçi için çekici bir şeye sahip olmanızı sağlayacaktır.

İşletmenizin geleceğinde kripto ödülleri var mı?

Kane, “Bir kripto ödül programı her müşteriye hitap etmeyecek olsa da, en azından ciddi bir şekilde düşünmeye değer” diyor. “Bu özelliği erken benimseyen biri olmak, şirketinize yüksek harcama gücüne sahip, teknoloji konusunda bilgili bir temele daha fazla erişim sağlayabilir. Kripto başlangıçta çok uygun görünmese bile, bu tür bir programın yeni bir kitleyi hedeflemenize nasıl yardımcı olabileceğini düşünmek önemlidir.”

Kesin olan bir şey var: Gittikçe daha fazla e-ticaret markası, şüphesiz kripto para birimini tamamen benimsemeye yönelik bir adım olarak ödül programlarını kullanacak.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

Finans Ajans ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!