Alparslan Büyük Selçuklu Akça Hatun Kimdir? Alparslan Dizisi Akça Hatun’u kim canlandırıyor?

alparslan büyük selçuklu akça hatun kimdir gerçek adı ve dizileri
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Tarihi dizileri ile sürekli olarak gündeme gelen TRT 1 ekranları bu sezon sevenleri ile Alparslan Büyük Selçuklu dizisi ile kendinden söz ettirecek gibi görülmektedir. TRT 1 ekranlarının yeni sezonda yeni dizi olarak yayınlanması planlanan Alparslan Büyük Selçuklu dizisinin iki tanıtım bölümünün yayınlanmasının ardından birçok dizi sever Alparslan Büyük Selçuklu oyuncu kadrosuna dair merak ettikleri birçok soruyu araştırmaya başladılar. İnternet üzerinden TRT 1 Alparslan Büyük Selçuklu Akça Hatun kimdir? Alparslan Büyük Selçuklu Akça hatun gerçek adı nedir? Akça Hatun’u kim oynuyor, Akça Hatun’u kim canlandırıyor? TRT 1 Alparslan dizisindeki Akça Hatun kimdir? Fahriye Evcen kimdir? Fahriye Evcen nerelidir? Fahriye Evcen kaç yaşındadır? gibi merak ettikleri soruları yazarak araştırmaya başlamışlardır.

Biz de haberimiz de birçok dizi sever ve sevgili okuyucularımız için TRT 1 ekranlarında Alparslan Büyük Selçuklu dizisinde Akça hatuna hayat verecek olan oyuncu ve Alparslan Büyük Selçuklu dizisine dair birçok detayı sizler için haberimizde derledik.

Alparslan Büyük Selçuklu Dizisindeki Akça Hatun Kimdir?

Tarihte Sultan Alparslan’ın eşi olarak tanınan Akça Hatun bu sezon TRT1 ekranlarında Alparslan Büyük Selçuklu dizisinde hayatı konu edilecektir. Muhteşem oyuncu kadrosu ve konusu ile gündeme bomba gibi düşmesi beklenen Alparslan Büyük Selçuklu dizisine dair birçok merak edilen soru dizinin başlama tarihi belli olmadan araştırılmaya başlamıştır. Birçok dizi sever tarihte önemli bir rolü bulunan Akça Hatuna hangi oyuncunun hayat vereceği merak konusu oldu. Birçok kişinin de oldukça iyi tanıdığı oyunculuğu ve güzelliği ile dillerden düşmeyen Fahriye Evcen bu sezon TRT1 ekranlarında yayınlanacak olan Alparslan Büyük Selçuklu dizisinde Akça Hatun karakterine hayat verecektir. Birçok kişinin sabırsızlıkla beklediği Alparslan Büyük Selçuklu dizisi Ekimin ayının başı gibi ekranlarda seyircisi ile buluşturulması planlanmaktadır.

Akça Hatun’u kim canlandırıyor?

Alparslan: Büyük Selçuklu dizisindeki Sultan Alparslan’ın eşi olan Akça Hatun’u güzel oyuncu Fahriye Evcen canlandırmaktadır.

Fahriye Evcen Kimdir?

4 Haziran 1986 yılında Almanya’da dünyaya gelen ünlü oyuncu Fahriye Evcen’in annesi ve Çerkez kökenli, babası ise Kavala göçmenidir. Aslen Samsunlu olan Fahriye Evcen ailesi ile birlikte doğduğu yıllarda Almanya’da zor zamanlar geçirmiştir. Ünlü oyuncu 7 yaşına geldiğinde ırkçı Almanlar tarafından Türklerin yaşadığı evlere saldırı yapıldığı dönemde dikkat çekmemek için ailesinin sürekli olarak ışıkları kapalı tuttuğunu ve tatil için Türkiye’ye geldikleri dönemde Oya Aydoğan programlarından birinde seyirci olarak bulunduğu sırada Oya Aydoğan’ın Evcen’i yapımcı İbrahim Mertoğlu ile tanıştırdığı bilinmektedir. Almanya’da Sosyoloji Bölümü okurken dizi teklifleri alması ile birlikte annesi ile birlikte İstanbul’a taşınan Fahriye Evcen Yaprak Dökümü dizisinde Necla karakterini canlandırarak adından birçok kez söz ettirmiştir. İlk sinema deneyimini ise 11 Nisan 2008 yılında Cennet filminde başrol olarak gerçekleştirmiştir. Birçok dizide ve filmde rol alan Fahriye Evcen Burak Özçivit ile evlidir ve Karan Özçivit adında bir de çocuğu bulunmaktadır.

Fahriye Evcen’in Rol Aldığı Diziler ve Filmler?

2005, Asla Unutma, Pınar, Yardımcı Karakter
2006, Hasret, Songül, Başrol Oyuncusu
2006-2010, Yaprak Dökümü, Necla Tekin Aydınoğlu, Bașrol
2011, Yalancı Bahar, Zeynep Karaman, Başrol Oyuncusu
2012, Veda, Mehpare, Başrol Oyuncusu
2013-2014, Çalıkuşu, Feride, Başrol Oyuncusu
2014, Kurt Seyit ve Şura, Murka/Mürvet, Başrol Oyuncusu
2017, Ölene Kadar, Selvi/Vildan, Başrol Oyuncusu
2021-, Uyanış Büyük Selçuklu, , Başrol Oyuncusu
2007, Cennet, Kız, Başrol Oyuncusu
2008, Aşk Tutulması, Pınar, Başrol Oyuncusu
2009, Alvin ve Sincaplar 2, -, Türkçe Seslendirme
2010, Takiye: Allah Yolunda, Sevde Aksu, Başrol Oyuncusu
2011, Sinyora Enrica ile İtalyan Olmak, Genç Sinyora Enrica, Başrol Oyuncusu
2012, Evim Sensin, Leyla, Başrol Oyuncusu
2015, Aşk Sana Benzer, Deniz/Defne, Başrol Oyuncusu
2017, Sonsuz Aşk, Zeynep, Başrol Oyuncusu

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

Finans Ajans ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!