Bitcoin (BTC/USD) Yorumu ve Fiyat Analizi (25 Temmuz 2021)

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Önceki piyasa çöküşü, kripto piyasası değerinde 1 Trilyon ABD Dolarından fazla sildi. Bu ağır çöküşe rağmen, tüccarlar ve yatırımcılar kriptolarını sabit paralarla değiştirdiler. Bu, işler soğuduğunda tekrar harekete geçme umuduyla yapıldı. Öte yandan, piyasa, Bitcoin de dahil olmak üzere çoğu kripto para birimi için hala düşüş eğilimi gösteriyor . Bu yazıda, piyasa çöküşünden bu yana neler olduğunu analiz edeceğiz ve BTC fiyatına ne olabileceğini tahmin edeceğiz. Bitcoin yükseldi mi? Bitcoin bir kırılmayı daha yükseğe mi çekecek yoksa düşüş eğilimine devam edecek mi?

Bitcoin Fiyatı Hâlâ Düşüş Eğiliminde

Kripto pazarındaki mevcut olumlu duygulara rağmen, genel eğilim hala aşağı görünüyor. Bu özellikle Bitcoin için geçerlidir, çünkü fiyatları hala aşağı yönlü bir paralel eğilimdedir. Öte yandan, bir umut ışığımız olabilir. Fiyatlar şu anda “yap ya da boz” senaryosuna yakın. Şekil 1’de 34.450 USD’lik mevcut fiyatın nasıl en üst trend çizgisine yakın olduğunu açıkça görebiliriz . Fiyatların bu fiyattan daha yüksek kırılmayı başarması durumunda, düşüş trendinde bir kırılma ve yeni kurulan yukarı yönlü bir tersine dönmeyi güvenle varsayabiliriz.

Öte yandan, fiyatlar yine de düşüşe geçebilir ve düşüş trendini sürdürebilir. Temellere bakıldığında, kripto alanında bir çekişme var gibi görünüyor. Olumlu B-kelime Konferansından Binance’in NFT oyunlarına katılımına kadar olumlu haberler yeniden ortaya çıkıyor…Şimdiye kadar, kripto dünyasında işler umut verici görünüyor, sadece destek için iyi tekniklere ihtiyacımız var.

Bitcoin dolar 2 saatlik fiyat grafiğiŞekil.1 BTC/USD 1 günlük grafik, BTC için potansiyel bir trend dönüşünü gösteriyor

Bitcoin (BTC/USD) Fiyat Tahmini

Bu düşüş trendine yaklaşarak, bir Fibonacci Geri Çekilme kullanabilir ve önce BTC’nin uyum sağlayabileceği alanı değerlendirebiliriz. In şekil 2 tüccarlar cari fiyatlarla esnaf açmak durumunda, ABD Doları 32.200 güvenli bir stop-loss alanı gibi görünüyor. Fiyatlar bu %50’lik düzeltmeyi kırmayı başarırsa, fiyatların hala düşüş eğiliminde olduğunu varsayabiliriz. Öte yandan, fiyatlar başarılı bir şekilde 35.000 USD fiyatını çok daha yükseğe kırarsa, tekrar 38.000 USD’ye kolayca ulaşabilir ve umarım 40.000 USD psikolojik fiyat işaretini kırabiliriz.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

Finans Ajans ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!