Bitcoin Fiyat Analizi ve Yorumları 29 Temmuz 2021

Bitcoin fiyatı ne olacak 40 bin doları geçecek mi
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Bitcoin (BTC), 40.550 dolarlık direnç alanı içinde işlem görüyor ve bu şimdiye kadarki üçüncü koparma girişimini yapıyor.

Bitcoin 40 Bin Doları Geçer Mi?

Öncelikle, Korku ve Açgözlülük Endeksinin sadece Bitcoin değil, daha geniş kripto para birimi piyasasındaki duyarlılığı ölçtüğüne dikkat etmek önemlidir. Bununla birlikte, BTC’nin hakimiyeti ve endüstrinin genel hızını belirleme eğilimi göz önüne alındığında, BTC’nin büyük bir bölümünün bitcoin fiyatı tarafından belirlendiğini varsaymak belki de mantıklıdır.

Bununla birlikte, piyasa duyarlılığı şu anda kararsızlığın bir işareti olan tarafsızdır. Başka bir deyişle endeks, yatırımcıların hala net bir yön aradığını gösteriyor.

As CryptoPotato geçenlerde rapor BTC hala $ 40.500 işaretinde ciddi direnç ile karşı karşıyadır. 0,382 Fib düşüş seviyesi ve 100 günlük hareketli ortalama gibi teknik göstergelerin birleştiği yer burası. Bu, kripto para birimi için ilk yakın engeldir.

Endeksin kendisine gelince, aşırı korku durumundayken, bu genellikle iyi bir satın alma fırsatına işaret eder ve aşırı açgözlülük durumundayken genellikle satış zamanıdır. Ancak, nötr olduğunda, yön onaylarını beklemek belki de en iyisidir.

BTC ard arda yedi yükseliş mum çubuğu oluştururken, kısa vadeli göstergeler zayıflık gösteriyor.

Kripto para piyasasının (ve diğer piyasaların) özellikle duygusal olduğunu söylemeye gerek yok. Fiyatlar ne zaman yükselse, insanlar açgözlü olma eğilimindedir ve bunun tersi de geçerlidir: piyasalar düşmeye başladığında korkuya kapılırlar.

Piyasa duyarlılığı, bir yatırım veya ticaret kararı verirken izlenmesi ve farkında olunması inanılmaz derecede önemli bir şeydir.

Mevcut kripto para piyasası duyarlılığını ölçen araçlardan biri Korku ve Açgözlülük Endeksi . Oynaklık, piyasa momentumu ve hacmi, sosyal medya, anketler, hakimiyet ve eğilimleri içeren çeşitli kaynaklardan gelen verileri ölçer.

Bu yazının yazıldığı sırada endeks, bu yıl 12 Mayıs’tan beri böyle olmayan tarafsız bir durumda. O tarihten bu yana, fiyatların düşmesi, genel durgunluk ve kararsızlıkla açıklanabilecek korku ya da aşırı korku hakim.

BTC yüksek menzille mücadele ediyor

BTC, 29.278 dolarlık yerel bir düşük seviyeye ulaştıktan sonra 20 Haziran’dan bu yana yukarı doğru hareket ediyor. Şimdiye kadar, 28 Temmuz’da 40.900 dolara ulaştı.

En yüksek seviye, 19 Mayıs’tan beri geçerli olan en yüksek aralık olan 40.500 dolarlık direnç alanında yapıldı. Ayrıca, 0.382 Fib geri çekilme direnç seviyesi.

Devam eden yukarı yönlü hareket, teknik göstergelerin yükselişe geçmesine neden oldu. Stokastik osilatör yükseliş eğilimi yaptı ve RSI 70’in üzerinde. MACD de artıyor ve neredeyse pozitif.

20 Temmuz’daki en düşük seviyeden bu yana BTC, art arda yedi yükseliş mum çubuğu yarattı. Bu nispeten nadir bir olaydır, bu nedenle birkaç düşüş mum çubuğu beklenebilir.

Kısa vadeli zayıflık

Altı saatlik grafik de biraz zayıflık gösteriyor. MACD, aşağı yönlü bir dönüş sinyali verdi ve RSI, düşüş eğilimi yarattı.

Buna ek olarak, BTC zaten düşüş eğilimi gösteren bir mum çubuğu yarattı.

Bir düşüş olursa, en yakın destek seviyeleri 36.500 dolar ve 33.750 dolar olarak bulunuyor. Bunlar 0.382 ve 0.618 Fib geri çekilme destek seviyeleridir.

İki saatlik grafik daha da belirgin zayıflıkları gösteriyor. RSI’nin yanı sıra MACD de düşüş eğilimi yarattı ve histogramı negatif bölgeye geçti.

Bu nedenle, bu, daha önce ana hatları çizilen destek seviyelerine doğru aşağı yönlü bir hareketin muhtemel olduğunu gösteriyor.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

Finans Ajans ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!