Bitcoin, tüm zamanların en yüksek zirvesinde! Yeni bir rekor

Bitcoinden rekor denemesi
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Bitcoin altı ayın en yüksek seviyesine ulaştı ve Salı günü tüm zamanların zirvesine çarpıcı bir uzaklıktaydı, çünkü tüccarlar vadeli işlemlere dayalı bir ABD borsa yatırım fonunun beklenen bir listesinin kripto para birimlerine yatırım akışını müjdeleyebileceğine bahse girdi.

Dünyanın en büyük kripto para birimi olan Bitcoin, Asya seansı sırasında yüzde 1.5 kadar yükselerek 62.991 dolara yükseldi ve Nisan ortasından bu yana en yüksek seviyesi olan 64,895 dolarlık rekoruna yakın. En son düz işlem gördü.

Bitcoinden Yeni Rekor Denemesi

13 yıllık ömrü boyunca volatilitesiyle bilinen bitcoin, birçoğunun üzerinde çalıştığı bitcoin borsasında işlem gören fonların (ETF’ler) ortaya çıkışının milyarlarca doları emeklilik tarafından yönetileceği umuduyla bu ay yaklaşık yüzde 40 arttı. fonlar ve diğer büyük yatırımcılar sektöre akmaktadır.

ETF’ler, bir varlığı izleyen ve bir borsada alınıp satılabilen menkul kıymetlerdir.

ABD düzenleyicisi, Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’nun itiraz etmemesi koşuluyla, ProShares’in Bitcoin Strategy ETF’sinin Salı günü BITO kodu altında listelenmesi bekleniyor.

Analistler, ETF’nin muhtemelen perakende yatırımcılar için kripto para birimlerine erişimi kolaylaştıracağını söyledi.

Kripto borsası Bequant’ın araştırma başkanı Martha Reyes, “Bir borsanın algılanan riskine karşı bir ETF’nin kolaylığını tercih eden yatırımcılardan gelen akışları çekebilir” dedi.

Yine de, diğer analistler, fonun doğrudan bitcoin’e – bunun yerine Chicago’da işlem gören vadeli işlemlere – yatırım yapmayacağı konusunda uyardı ve bu nedenle akışlar için herhangi bir acil etki sınırlı olabilir.

Ancak spekülatörler, lansmanının zaten spot fiyatlar için olumlu bir sinyal olduğuna bahse giriyorlar.

Bitcoin vadeli işlemleri %1.2 yükseldi ve son işlem 62.380 dolardan işlem gördü.

Arcane Research’teki kripto para analistleri bir notta, “Bu, CME üzerinde daha sürekli satın alma baskısına yol açarak açık pozisyonun artmasına neden olabilir. Bu, daha fazla nakit çekecek ve fırsatları taşıyacak ve spot piyasada satın alma baskısına yol açacak” dedi.

Kripto ETF’ler, dijital varlıklara artan ilginin ortasında bu yıl Kanada ve Avrupa’da piyasaya sürüldü. VanEck ve Valkyrie, ABD’de listelenen ETF ürünlerini takip eden fon yöneticileri arasında yer alıyor, ancak Invesco Pazartesi günü vadeli işlemlere dayalı bir ETF planlarından vazgeçti.

Nasdaq, Cuma günü Valkyrie Bitcoin Strategy ETF’nin listesini onayladı ve dünyanın en büyük dijital para birimi yöneticisi Grayscale, Grayscale Bitcoin Trust’ı bir spot bitcoin ETF’ye dönüştürmeyi planlıyor.

ProShares ETF, SEC’in Pazartesi günü listelenmesine itiraz edebileceği 75 günlük bir sürenin ardından Salı günü işlem görmeye başlayacak.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

Finans Ajans ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!