Bitcoin Yükselecek Mi? Bitcoin’de Son Durum

Bitcoin yükselecek mi
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Bitcoin her geçen gün daha fazla popüler hale gelmeye başladı. Bu noktada birçok kişi bu alana yatırım yaparak bazı kazanç ve kaybetmeler yaşadı. Son zamanlarda ise bitcoin Yükselecek Mi? Ve bitcoin’de son durum soruları sıkça sorulmaya başlandı. Bizlerde sizler için bu soruları cevapladık ve yazımızı inceleyerek detaylı bilgi sahibi olabilirsiniz.

Bitcoin Yükselecek Mi?

Bitcoin satışındaki baskı fiyatı 30 bin dolara çekmeyi başardı fakat son zamanlarda en düşük haftalık kapanışını da yapacak gibi görünüyor.  Gün boyu tepe noktası olan 32 bin 614 dolardan yüzde 3 civarı düşüş ile 31 bin dolara el değiştirdiğini görüyoruz. Mevcut değerlerine baktığımızda bu seviyenin altına düşmesi söz konusudur. Fakat bu seviyelerin altına düşerse Haziran ayından bu yana en hızlı olan haftalık satımından söz ettirecek gibi görünüyor. 31 bin dolar gün boyu destek seviyesinin altına düşmesinden bahsedecek olursak Haziran ayı düşüşlerinden daha hızlı bir düşüş yapacağını söyleyebiliriz. 28 bin 600 dolara kadar daha yüksek bir düşüş beklenebileceği ise doğru oluyor.

Bitcoin’de Son Durum

Analistlere göre kripto para piyasası yeni bir düşüşe hazırlanıyor gibi görünüyor. Bitcoin ise Perşembe günü Amerika Birleşik Devletleri hisse senetleri ile senkronize oldu ve en fazla düşüşünü yaşadı. Çoğu yatırımcı ve analist Bitcoin’den yana olumlu bir şey söylemiyorlar. Bu yüzden de umutlanmak hiç de olası bir durum değil. Stack Funds “ Bitcoin kırılgan görünüyor. Pozitif bölgeye net bir kırılma görmedikçe spekülatif boğaların geri döndüğünü varsaymak zor.” Diyerek Bitcoin’in düşüşüne yorum yaptı. Piyasada görmezden gelinemeyen bu hızlı düşüşler yatırımcılar gibi birçok kişinin dikkatini çekiyor. Bu yüzden en doğru yatırımları yapmak da dikkat gerektiriyor.

ABD Senatosu’nda ifade veren Federal Rezerv Başkanı Powell da kripto paraların durumunu inceledi. Aşırı enflasyon beklentisini de belirterek kripto para piyasasının yeni düşüşler yaşayacağını söyledi. Enflasyon oranının yükselmesine şaşırdığını da ifade eden Powell kripto paraların yükselişlerinin geçici olduğundan da bahsederek yatırımcıları uyardı. ABD’nin yayınladığı bir rapora göre ise 13 yılda en hızlı artışı gösteren tüketici fiyatlarının çok yüksek olduğunu gösteriyor. Fakat yükseliş geçicidir. Ayrıca doların satın alma gücü zayıfladığında kripto para birimi değerini koruyacaktır. Bitcoin tüccarları bu durumu fırsata çevirebilirler. Böylelikle en iyi yatırımı da yapacaklardır. Kripto paralardaki düşüşleri göz önüne alırsak daha iyi haberler geleceğini de şimdilik söyleyebiliriz.

 

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

Finans Ajans ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!