Ethereum Name Service (ENS) Coin Nedir?

ens coin nedir? Ethereum name service token
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

ENS coin Fiyatı son 24 saat içinde yüzde 7,14 düştü. Ethereum name service fiyatı, sadece son bir saatte yüzde 2,73 düştü. An itibariyle 1 ENS Coin 517 TL Ethereum Name Service, 962 TL ile tüm zamanların en yüksek seviyesinin yüzde 46,27 altında.

ENS Coin Nedir?

ENS, insan tarafından okunabilen kripto adresleri ve merkezi olmayan alan adları için bir protokol olan Ethereum Name Service yöneten bir Ethereum belirtecidir. ENS, protokolde yapılacak değişiklikleri önermek ve oylamak için kullanılacaktır.

Ethereum Name Service (ENS), Ethereum blok zincirine dayalı bir adlandırma sistemidir. Açık, dağıtılmış, genişletilebilir özelliklerle ENS’nin işi, ‘john.eth’ gibi insan tarafından okunabilen adları Ethereum/kripto para birimi adresleri, içerik karmaları ve meta veriler gibi makine tarafından okunabilen tanımlayıcılarla eşlemektir.

Ethereum Name Service ayrıca ‘ters çözümü’ destekleyerek kurallı adlar veya arabirim açıklamaları gibi meta verileri Ethereum adresleriyle ilişkilendirmeyi mümkün kılar.

ENS’nin hedefleri İnternet’in Etki Alanı Adı Hizmetine (DNS) benzer, ancak Ethereum blok zinciri tarafından sağlanan yetenekler ve kısıtlamalar nedeniyle önemli ölçüde farklı bir mimariye sahiptir.

DNS gibi, ENS de alan adı verilen noktayla ayrılmış hiyerarşik adlar sistemi üzerinde çalışır . Alan sahibi, alt alanlar üzerinde tam kontrole ve bunu kendisi veya başkaları için yapılandırma yeteneğine sahip olacaktır .

Örneğin, John ‘john.eth’e sahipse, ‘pay.john.eth’ oluşturabilir ve onu istediği gibi yapılandırabilir.

Ethereum name service nasıl kullanılır? Nasıl çalışır?

“.eth” ve “.test” gibi üst düzey alan adları, Registrars adlı akıllı sözleşmelere aittir . Kayıt şirketi, yalnızca bir alana sahip olan ve bu alanın alt alanlarını kullanıcılara veren akıllı bir sözleşmedir. Herkes, bu kayıt şirketi sözleşmelerinin getirdiği kurallara uyarak kendi kullanımı için bir alan adının sahipliğini elde edebilir.

ENS Token iyi bir yatırım mı?

Şu anda ekip, 12 ulusun ana dillerini destekleyerek kullanıcıları dünya çapında genişletmeyi hedefliyor. Çok sayıda potansiyel müşteriye hizmet etmek için gelecekte daha fazla entegre olacaklar. KOL’ler, ünlüler…

Ayrıca, alan adları NFT olarak alınıp satılabilir, bu da beni bir kişinin idollerine, akrabalarına, sevdiklerine veya kendi adlarına sahip olma (veya ticaret) taleplerinin yakın zamanda sona ermeyeceği fikrine yönlendiriyor.

Topluluğa yaptıkları cömert airdropların ardından daha fazla sayıda insan Ethereum Ad Hizmetine aşina oluyor. ENS başına mevcut fiyat şu anda ~58$ ve ENS jetonlarınızı henüz talep etmediyseniz, hesabınıza airdrop olarak gönderilen toplam değer 25.000$’a ulaşabilir.

Ek olarak Binance, Ethereum İsim Hizmetinin airdrop kampanyalarını yayınlamasından sadece birkaç gün sonra ENS listeleme etkinliğini duyurdu. Bu ağ etkisi, o gün iki katına çıkan tescilli sayısının sonucunu olağanüstü bir şekilde bıraktı.

ENS Coin Görevi Nedir?

Ethereum Name Service Coin görevi, Sigel.eth gibi insan tarafından okunabilen adları, Ethereum adresleri, diğer kripto para birimi adresleri, içerik karmaları ve meta veriler gibi makine tarafından okunabilen tanımlayıcılarla eşlemektir.

ENS kullanıcıları, tüm kripto adreslerini saklamak ve ENS akıllı sözleşmelerine herhangi bir kripto para birimi veya NFT almak için NFT’yi kullanabilir.

NFT platformu OpenSea zaten ikincil ENS işlemlerini destekliyor ve 7 günlük ENS alan hacminin 1,7 milyon dolar olduğunu bildiriyor.

1 milyar doların üzerindeki gelirlerde, VeriSign, 2011 yılında tekel kayıt işine odaklanmak için kriptografik karma işini (“dijital sertifika veren kuruluş”) Symantec’e bıraktığından ve bu arada cirosunu bir 1998’den bu yana şaşırtıcı %18 CAGR. VeriSign’ın %63 faaliyet marjı ve hisse senedinin %21 10 yıllık CAGR’si ayrıcalığın bir başka kanıtıdır.

Yine de pek çok Web 2.0 platformu gibi, VeriSign şimdi küçük işletme operatörlerinin yalnızca kendi alan adlarına sahip olmakla kalmayıp aynı zamanda Web3’ün büyümesinden potansiyel olarak finansal bir ödül toplamasına izin veren açık, birlikte çalışabilir, topluluğa ait bir protokolden kaynaklanan olası kesintilerle karşı karşıyadır. Ethereum blok zincirine dayalı dağıtılmış, açık ve genişletilebilir bir sistem olan Ethereum Name Service (ENS) vaadi budur.

Ethereum Name Service görevi, Sigel.eth gibi insan tarafından okunabilen adları, Ethereum adresleri, diğer kripto para birimi adresleri, içerik karmaları ve meta veriler gibi makine tarafından okunabilen tanımlayıcılarla eşlemektir.

Bir adın kaydedilmesi 5+ karakter adı için yılda 5 ABD doları, 4 karakter adı için 160 ABD doları ve yılda 640 ABD doları olan 3 karakter adı ve ayrıca mevcut gaz fiyatlarında yaklaşık 100 ABD doları civarında çalışabilen adresi bir NFT olarak basma maliyeti .

ENS kullanıcıları, tüm kripto adreslerini saklamak ve ENS akıllı sözleşmelerine herhangi bir kripto para birimi veya NFT almak için NFT’yi kullanabilir. Merkezi olmayan web sitesi geliştiricileri daha sonra web sitesi dosyalarını IPFS’ye (dağıtılmış bir dosya depolama ağı) yükleyebilir ve hash’i ENS adlarına kaydedebilir. işte! Merkezi olmayan ticaret, VeriSign yok!

Geçen ay .eth adresimi kurduğumda yardımcı program hakkında belirsiz bir fikrim vardı. Adımın bir gecekondu tarafından alınmasından (VanEck’inki gibi) çok korkmuyordum, aynı zamanda Sigel.eth’in bir gün yeni bir sosyal medya varlığının veya aile şirketinin temelini oluşturabileceğine dair bir takdir ve 25 dolar için bir takdir. Budweiser’ın ( OTCPK:BDWBF ) beer.eth için 95.000 dolar ödediği göz önüne alındığında 5 yıl iyi bir değerdi.

ENS’nin arkasındaki geliştiricilerin “çoklu imzalı” liderliklerini merkezi olmayan özerk bir organizasyona (DAO) dönüştüreceklerini ve daha sonra ENS’lerine ne kadar süredir sahip olduklarına bağlı olarak tüm kullanıcılara (şimdi 178.000) airdropla gönderilen bir jeton başlatacaklarını beklemiyordum. isimleri ve ne kadar süreyle kayıtlı oldukları.

Davacılar daha sonra, ENS fonlarının nasıl tahsis edileceğine ilişkin kontrolü içeren yönetişim sorumluluklarını belirleyen bir “Anayasa”yı onayladılar. ENS modeli, ileriye dönük olarak kayıt ücretlerinin veya yeniden satışların bir kısmının ENS token sahiplerine dağıtılmasını içerebilir mi? DAO adına, ENS’nin operasyon direktörü Brantley Millegan, Cointelegraph’a “kar paylaşımı nedeni olmadığını”, ancak token tabanlı DAO sisteminin “büyük miktarda esnekliğe izin verdiğini” söyledi. 4

NFT platformu OpenSea zaten ikincil ENS işlemlerini destekliyor ve 7 günlük ENS alan hacminin 1,7 milyon dolar olduğunu bildiriyor. 5 Geçen hafta 83$’lık en yüksek jeton fiyatında, 122 ENS jetonlarım 25$’lık bir yatırımla 10.000$’dan fazla değerdeydi ve açıkçası daha fazla para kazanmaya yönelik piyasa beklentilerini yansıtıyordu. 6

Aslında IRS yasasına göre, ben ve diğer birçok kişi adreslerimizi kar beklentisi olmadan satın almamıza rağmen, ENS airdrop vergiye tabi bir olaydır. Bu on yıl içinde Yüksek Mahkemenin airdropla ilgili kararını göreceğimizi umuyorum. O zamana kadar, ENS’nin 800 milyon dolarlık piyasa değeri, VeriSign’ın 26 milyar dolarlık tekelinden bir ısırık daha almış olabilir.

Uniswap jetonlarını tam olarak hangi fiyattan aldığınız önemli değildi . Erken geldiğiniz sürece güzel bir yatırım getirisi gördünüz.

Bu projelerin her ikisi de Ethereum ekosistemini geliştiriyor. Ve daha iyi olmaya devam edecekler.
Bakın, kripto para biriminde çok fazla risk var. Bir şeyin yükselip yükselmeyeceğini söylemek imkansız. Shib’e erkenden çok para yatırmanın ne kadar riskli olacağını bir düşünün. Çoğu insanın ondan uzak durmasının bir nedeni var.

Ama fark burada. ENS zaten bir kripto projesinin en önemli 3 ilkesini yerine getiriyor.

Kripto Para Yatırımının 3 İlkesi

Bir kripto para birimini analiz etmenin milyonlarca farklı yolu vardır. Bir kripto gazisi olarak ilk başta zorlandım.

Ancak her şey bu 3 ilkeye bağlıdır. Ve ENS zaten tüm kutuları kontrol ediyor.
İyi takım

ENS , 2017’den beri var . Sektördeki en iyi yeteneklerden bazılarına sahip.
Web3’e gerçekten derinden hakim değilseniz, muhtemelen hemen tanıyacağınız herhangi bir isim yoktur.

Ama onların hakkında sayfalarına bakarak bu şeyin arkasında kimin olduğuna dair gerçekten iyi bir fikir edinebilirsiniz.

Ve en iyi kısmı? Ethereum Vakfı ile ortaklar. Bu sektördeki nihai onay damgası budur.
Ethereum kazanırsa, ENS de kazanacak. Uniswap’ın yaptığı gibi.

Aktif Topluluk

Bu, airdrop’tan çok önce inanılmaz bir üründü. Size Web3’te kendi adınızı yaratma yeteneği verdi .
Bir Twitter hesabı oluşturduğunuzu ve bu rastgele kullanıcı adlarından birine sahip olduğunuzu hayal edin. Ve saklamak zorundaydın. Bu berbat olurdu, değil mi?

Ethereum adresleri varsayılan olarak böyledir. Ama ENS bunu düzeltti. Ama bekle, daha iyi olacak.
ENS kullanarak web sitelerini bile barındırabilirsiniz . Tamamen merkezi olmayan. ENS, Web3’ün yapı taşı olacak. Bunu nasıl kesin olarak söyleyebilirim biliyor musun? Çünkü insanlar zaten kullanıyor. Kripto Twitter’ın bir parçasıysanız, çoğu kişinin .eth adını kullandığını zaten görmüşsünüzdür. Örneğin, benimki Micmac.eth Ve bu airdrop çok fazla ilgi gördüğü için, herkesin yakında bir .eth adına kaydolacağına bahse girebilirsiniz. Web3’te bu şekilde başlatılırsınız.

Çalışan Ürün

ENS, çoğu kripto projesinden farklıdır. Daha önce uzun bir çalışma ürünü vardı hiç bir belirteç satın almaya almaya çalıştı.

Çoğu proje tersine çalışır. Çalışan bir ürün sözü veriyorlar ve yatırımcılardan asla hiçbir şey yapmayabilecek bir jeton almalarını istiyorlar. (CARDANO, LOL)
ENS, daha kimse talep etmeden çok önce çalışan bir ürün teslim etti.

ENS Ne Kadar Yükselecek?

ENS’nin maksimum 100 milyon jeton kaynağı vardır. Şu anda ~40$’dan işlem görüyor. Twitter ve Discord’daki çoğu kişi, jeton başına fiyatın muhtemelen 100 doları aşacağını kabul ediyor. Ancak bazıları bunun çok daha yükseğe çıkacağını iddia ediyor. Uniswap ile olan tüm benzerliklerini hatırlıyor musunuz? Uniswap’ın ~16 Milyar Dolarlık bir piyasa değeri var.

ENS benzer bir boyuta büyürse, token başına 1 bin dolarlık bir fiyat anlamına gelir. Ve bu tamamen makul bir beklenti. Özellikle daha geniş eğilim göz önüne alındığında. Kripto patlıyor. Çoğu madeni para, tüm zamanların en yüksek fiyatlarındadır. Ve insanlar ENS gibi daha küçük projeler üzerinde spekülasyon yapmak için Bitcoin ve Ethereum’dan kar elde etmek isteyecekler.

Kullanılabilirlikten bahsetmiyorum bile. Aslında şu anda ENS satın almak zor. Çoğu DEX’te veya Gate.io’da mevcuttur, ancak bu kadar. Kaçınılmaz Coinbase listesini aldığında ENS token ne olur? Hayali bile mükemmel.

Son düşünceler

Yeni bir kripto para projesine bu kadar zor dalmış olmam çok nadirdir. Risklerden kaçınma eğilimindeyim. Bu tek istisna. Dünya kripto para birimini benimserken, ENS bu dünyada büyük bir rol oynayacak.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

Finans Ajans ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!