Margün Enerji Halka Arz Ediliyor! Margün Enerji Ne Zaman Halka Arz Edilecek? Margün Enerji Halka Arz Büyüklüğü Nedir?

Margün Enerji’nin halka arz talebinin onaylanması ile birlikte Margün Enerji halka arz büyüklüğü açıklandı! Margün Enerji 830 milyon TL büyüklüğünde halka arzı gerçekleştirdi!

Margün Enerji Halka Arz Ediliyor! Margün Enerji Ne Zaman Halka Arz Edilecek Margün Enerji Halka Arz Büyüklüğü Nedir
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Esenboğa Elektrik Üretimi Anonim Şirketinin bağlı ortaklığı bulunan Margün Enerji halka arzın onaylanmasıyla birlikte toplam halka arz büyüklüğünü de yayınladı. Esenboğa Elektrik Üretim Anonim Şirketinin Sermaye Piyasası Kuruluna gerçekleştirdiği halka arz taleplerinin başarılı bir şekilde sonuçlanmasının ardından Kamuyu Aydınlatma Platformu’na gerçekleştirdiği açıklaması ile birlikte şirketine tam ortaklığı bulunan Margün Enerji Üretim Sanayi ve Ticaret Anonim Şirketinin sermayesinin toplamda 310 milyon TL’den 410 milyon TL’ye arttırılarak 100 milyon TL nominal değerli hisselerin halka arz edildiği duyuruldu. Birçok yatırımcı da Esenboğa Elektrik Üretim Anonim Şirketinin ortağı olan Margün Enerji’nin halka arzına dair birçok merak ettiği soruyu araştırdı. Yatırımcılar internet üzerinden Margün Enerji ne zaman halka arz edilecek? Margün Enerji halka arz hisse fiyatı nedir? Margün Enerji halka arz büyüklüğü nedir? gibi merak ettikleri birçok soruyu araştırmaktadır. Bizde haberimizde Margün Enerji’nin halka arzına dair birçok detayı sizler için derledik.

Margün Enerji Ne Zaman Halka Arz Edilecek?

Margün Enerji, Esenboğa Elektrik Üretim Anonim Şirketi ile ortaklığı bulunan üzerine kurulmuş bir şirkettir. Halka arz için gerekli başvurularını Sermaye Piyasası kuruluna gerçekleştiren Margün Enerji’nin onay alması ile birlikte halka arzını geçtiğimiz ay 22-23 Eylül tarihlerinde gerçekleştirmişti. Borsa İstanbul da eşit dağıtım yöntemi yapacağını duyuran Margün Enerji halka arzı için tarihinin belirlenmesi ile birlikte birçok yatırımcı Margün Enerji’nin hisse başı fiyatını merak etmektedir. Margün Enerji 410 milyon TL’ye çıkarılan sermayesi ile birlikte halka arzda ki hisse başı fiyatını 8,30 TL olarak belirledi. Borsa İstanbul’da işlem görecek olan Margün Enerji 100 milyon TL nominal değerli paylarını halka arz edecek.

Margün Enerji Halka Arz Sonuçları Nelerdir?

Margün Enerji Sermaye Piyasası Kurulu tarafından halka arzın onaylanmasından kısa bir süre sonra halk arz taleplerini toplama işlemlerini başarı ile tamamlamış ve 1 Ekim tarihinde Borsa İstanbul’da işlem görmeye başlamıştır. Bugüne kadar borsada gerçekleştirdiği satış işlemleri ile birlikte büyük bir halka arz gerçekleştiren Margün Enerji #MAREN kodu ile Borsa İstanbul’da işlem görmeye devam etmektedir. Sermaye piyasasını kalkındırmak için katkı sağlayan Margün Enerji 206.000 yatırımcısına 830 milyon TL satış gerçekleştirmesi ile oldukça başarılı işlere imza atmıştır. Halka arz büyüklüğü 830 milyon TL olarak açıklanan Margün Enerji Borsa İstanbul’da yatırımcılar için güzel kazançlar sağlamaya devam etmektedir.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

Finans Ajans ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!