Metin Uca kimdir? AlçaksınMetinUca etiketi nedir, neden bu hashtag açıldı?

Alçaksın metin uca etiketi neden açıldı
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Twitter‘da bugün en çok gündeme gelen etiket “AlçaksınMetinUca” etiketi oldu. Öyle ki Twitter’da yer alan paylaşımlar arasında;

İnsanların dış görünümleri ile dalga geçilmez. Seni gören son derece liyakatlı bir beyefendi zanneder. Sen evvela ahlak ve edep kürkünü giy.
Gerçekten #AlcaksınMetinUca 

Gibi paylaşımlar yer aldı. Peki Metin Uca kimdir? Ne yaptı da bu kadar çok tepki aldı? Metin Uca alçaksın etiketi neden açıldı, işte detaylar…

Metin Uca Kimdir?

Metin Uca 1961 yılında İstanbul’da dünyaya gelmiştir. İlk, Orta ve Lise eğitimini Ankara’da bitiren Metin Uca İstanbul’da Jeoloji Mühendisliği bölümünden mezun olmuştur. Babası Hakkarili annesi ise Bileciklidir. Öğrencilik yıllarında harçlığını çıkarmak için bir kitap dağıtım firmasında pazarlamacılık yapmıştır.

Bu sıralarda tiyatro ve drama dersleri de almaya başlamıştır. Mühendislik Fakültesinden mezun olduktan sonra Ankara Halk Eğitim Merkezi’nde tiyatro yapmaya başlamıştır.

Metin Uca Kariyeri

Anadolu Ajansı’nın 1987 yılında açtığı bir sınavı kazanarak gazetecilik yapmaya başlamıştır. İlk olarak televizyon dünyasına girişi TRT’de olmuş, Kanal D’nin kurulması itibarı ile Ankara Bürosu’nda muhabirlik yapmıştır.

Daha sonra büyük kanallarda program sunmuş ve muhabirlik yapmıştır. 2000’li yıllarda Günaydın Türkiye adlı sabah haberleri programını sunmuştur Passaparola isimli ünlü yarışma ile tanınırlığı artmıştır.

Sosyal medya’da yaptığı sansasyonel paylaşımlar ile gündeme gelmiştir.. Aynı zamanda tek kişilik gösteriler, filmlerde ve reklamlarda dublaj seslendirmeleri de yapmaktadır.

5 adet kitap yazan Metin Uca’nın son kitabı 2018 yılında Destek yayınlarından çıkan Alışmadık Gözde Lens Durmaz isimli kitabıdır.

Metin Uca Ne yaptı?

anayasal düzeni tehdit eden bir adet çomara döl israfı dediği için linç edilen herif. bu akp’lilerde de hiç izan yok he. savundukları adamın söyleminin sözlük tanımı direkt terörizm. (Kaynak: Ekşi Sözlük)

#AlçaksınMetinUca hashtag’i ile gündemde!

Twitter üzerinde açılan “AlçaksınMetinUca” etiketi ile 26 kasımda gündeme gelen Metin Uca twitter’da bugün linç yiyenlerden biri oldu.

Twitter Metin Uca Etiketi Paylaşımları

İnsanlar Metin Uca hakkında bir çok söylemde bulundu.

Özellikle peygamber efendimiz Hz. İbrahim aleyhisselam’a gönderme yaptığı paylaşımı milyonlar tarafından tepki aldı!

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

Finans Ajans ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!