Porsche hangi ülkenin araba markası? Porsche amblemi anlamı nedir?

porshe hangi ülkenin arabası
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Son yıllarda araba sektöründe yaşanan canlılık sayesinde araba modellerine karşı olan ilgiler de gittikçe artmaktadır. Öyle ki hangi araba markasının özellikleri nelerdir hangi motor çeşidi daha iyidir hangi marka ve model sıfırdan yüze en kısa süre içinde çıkar gibi pek çok ayrıntı artık önem kazanmıştır. Özellikle araba denilince Alman markaları son derece revaçta ve kaliteli ürünlerdir. Bu Alman arabaları ülkemizde biraz pahalı olsa da bu durum tercih sebebi olmalarına engel olmamıştır.

Alman arabaları içerisinde en çok tercih edilen marka Porsche markasıdır. Bu markanın bu kadar revaçta olmasının elbette ki kalitesi ile doğru orantılıdır bu araç hakkında merak edilen her şeyi içerisinde barındıran bir yazı dizisi hazırladık. Dilerseniz detaylara geçelim.

Porshe Hangi Ülkenin Arabası, Markası?

Yeni Porsche modellerinin eşsiz performans, lüks ve teknoloji sunduğunu zaten biliyorsunuz . Cayenne veya Macan gibi dinamik SUV’larla veya Porsche 911 gibi efsanevi yüksek performanslı spor arabalarla ilgileniyor olsanız da, evinize birinci sınıf bir otomobil alacağınıza güvenebilirsiniz.

Ancak, Porsche nerede yapılır? 1931’deki kuruluşundan bu yana, tüm Porsche arabaları Almanya’da üretildi , ancak birkaç fabrikada üretildi. Rochester Hills yakınlarındaki Fred Lavery Porsche Company’deki Porsche meraklılarından Porsche üretimi ve fabrikalarının yanı sıra Porsche tarihi hakkında daha fazlası!

Porsche Özellikleri

  • Geniş iç tasarım ve harika bir motor gücüne sahiptir
  • Hidrolik direksiyon özelliği bulunur
  • Koltuk ısıtması özelliği bulunur
  • Motor gücü arttırılarak daha da iyi hale getirilmiştir.
  • Sıfırdan yüze piyasadaki bütün arabalardan çok daha kısa süre içinde çıkar.
  • İç dizaynı konsol dizaynı ve koltuk tasarımları yenilenmiştir
  • Kapı arkası ve önü daha da iyileştirilmiştir.
  • İç mekânında analog ve dijital birleşimleri kullanılmış ve araç oldukça estetik hale getirilmiştir.

Porshe Fiyat Aralığı

Alman arabaları ülkemizde oldukça pahalı şekilde satışa çıkmaktadır. Üstüne üstlük Porsche gibi üst skala bir araç ülkemizde ederinden de pahalı bir şekilde satılır ve bu yüzden çok fazla tercih edilmez. Ancak meraklıları koleksiyoncular ve milyarder kişiler tarafından tercih edilir. Bu araç sürüş deneyiminizi en üst seviyeye çıkaracak son derece lüks bir araçtır. Fiyat performans ürünüdür ve vergiler olmasa aslında ülkemizde de daha uygun fiyata satışa çıkabilir.
Porsche Amblemi Hangi Anlama Gelir?
Suebyalı’nın gururu anlamına gelen Porsche amblemi 1952 yılından bu yana Suebya milliyetçiliğini öne çıkartan simgelere yer veriyor. Amblemde bulunan siyah at Almanya’nın Stuttgart şehrinin armasından. Geyik boynuzu ile kırmızı-siyah çizgiler ise Almanya’nın Württemberg köyünün flamasından alınmıştır. Bu yönü ile de oldukça derin bir anlama sahiptir.

Porsche Fabrikaları nerede?

Porsche yıllar içinde el değiştirse de, “Porsche hangi ülkenin üretimi” sorusunun yanıtı hep aynı kaldı. Araçlar Almanya’nın çeşitli yerlerinde üretilmeye devam ediyor. Porsche nerede yapılır? Porshe fabrikası nerede, fabrikaları için Aşağıdaki fabrika konumlarına bir göz atın:

Zuffenhausen, Ana fabrika ve Porsche merkezi, Porsche’nin orijinal evi olan Almanya’nın Stuttgart ilçesi Zuffenhausen’de bulunmaktadır. Burası sadece Porsche spor arabalarının ve motorlarının üretilmeye devam ettiği yer değil, aynı zamanda ilk Porsche arabasının üretildiği yer! Ve diğer otomobil üreticilerinin aksine, hem standart üretim Porsche modelleri hem de Porsche yarış modelleri aynı üretim hattında inşa ediliyor. Zuffenhausen ayrıca Porsche yönetim ekibi, lojistik grubu ve kalite yönetimi bölümü için konum olarak hizmet vermektedir.

Leipzig – Panamera ve Macan’ın yapıldığı ikinci Porsche fabrikası Almanya’nın Sachsen eyaletinde bulunuyor. Leipzig lokasyonu ayrıca, zorlu testler için 3,7 km’lik, FIA sertifikalı bir yarış pistine ve off-road pistine ev sahipliği yapıyor. Konuklar ayrıca özel bir teslimat programı ile Porsche performansının coşkusunu ilk elden yaşayabilirler.

Weissach – Porsche Araştırma ve Geliştirme Merkezi, 1971’den beri Almanya’nın Weissach kentinde bulunuyor ve şu anda genişletilmekte ve geliştirilmektedir. Tamamlandığında ziyaretçiler bir rüzgar tüneli, son teknoloji bir tasarım stüdyosu ve bir elektronik entegrasyon merkezi bulacaklar. Bazı Porsche modelleri, özel bir hafif performans paketi ve özel özellikler aldığı anlamına gelen bir Weissach Paketi ile gelebilir.

Sachsenheim – Porsche parça deposuna ev sahipliği yapan bu konum, herhangi bir zamanda mevcut olan 85.000’den fazla farklı Porsche parçasını stoklar.

Ludwigsburg – Ludwigsburg, Almanya ofisleri uluslararası Satış Sonrası departmanına ev sahipliği yapıyor.

Bietigheim-Bissingen – Porsche Financial Services, Porsche Engineering Group, Porsche Consulting, Porsche Deutschland ve Porsche Lizenz- und Handelsgesellschaft, diğer Porsche yan kuruluşlarının çoğunluğu ile birlikte burada bulunmaktadır.

OKU | Lamborghini Hangi Ülkenin Arabası? Lamborghini Hangi Ülkenin Markası?

OKU | Jaguar Hangi Ülkenin Arabası? Jaguar Hangi Ülkenin Markası?

OKU | Lexus Hangi Ülkenin Arabası? Lexus Hangi Ülkenin Markası?

OKU | Honda Hangi Ülkenin Arabası? Honda Hangi Ülkenin Markası?

OKU | Infinity Hangi Ülkenin Arabası? İnfinity Hangi Ülkenin Markası?

OKU | Maserati Hangi Ülkenin Arabası? Maserati Hangi Ülkenin Markası?

OKU | May Bach Hangi Ülkenin Arabası? May Bach Hangi Ülkenin Markası?

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

Finans Ajans ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!