Gelecek Varlık Halka Arz Ediliyor! Gelecek Varlık Ne Zaman Halka Arz Edilecek? Gelecek Varlık Halka Arz Büyüklüğü Nedir?

Gelecek Varlık 14-15 Ekim tarihleri arasında halka arz taleplerini topladı! Gelecek Varlık halka arz büyüklüğünü açıkladı!

Gelecek Varlık Halka Arz Ediliyor! Gelecek Varlık Ne Zaman Halka Arz Edilecek Gelecek Varlık Halka Arz Büyüklüğü Nedir
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Garanti Yatırım tarafından Sermaye Piyasası Kurulu halka arz için gerekli başvuruları tamamlayan Gelecek Varlık Kamuoyu Aydınlatma Platformu kapsamında gerçekleştirdiği açıklamada Garanti Yatırım şirketinin 22 milyon TL nominal değerli paylarını halka arz edeceğini açıkladı. Halka arz taleplerinin toplanmasının ardından her payın yüzde yirmisine denk gelen kısmını ek satışı için 454 milyon TL nominal değerli paylarını ise toplam 26,4 milyon TL payları halka arz edeceğini duyurdu. Birçok Sermaye Piyasası yatırımcısı da Gelecek Varlık’ın gerçekleştireceği halka arzına dair merak ettiği soruları araştırmaktadır. Yatırımcılar internet üzerinden Gelecek Varlık ne zaman halka arz ediliyor? Gelecek Varlık halka arz büyüklüğü nedir? Gelecek Varlık halka arz kodu nedir? gibi merak ettiği birçok soruyu internet üzerinden araştırmaktadır. Biz de haberimiz de Gelecek Varlık’ın halka arzına dair birçok detayı siz değerli okuyucularımız için derledik.

Gelecek Varlık Ne Zaman Halka Arz Edilecek?

Garanti Bankası’nın gerçekleştirdiği halka arz çalışmaları kapsamında başvurularının başarılı bir şekilde Sermaye Piyasası Kurulu tarafından onaylanması ile birlikte 14-15 Ekim 2021 tarihlerinde taleplerini toplamış ve Borsa İstanbul’da işlem görmek için hazır hale gelmiştir. Gelecek Varlık 1 TL nominal değerli paylarını halka arz için her hisse başına 13,65 TL olarak piyasaya sunarken, 26,4 milyon TL’lik olan paylarını ise piyasaya sürmesi ile birlikte halka arz büyüklüğü oldukça yüksek seviyelere ulaşmıştır. Yurtiçi bireysel yatırımcılar için tahsisat tutarı 2,7 kat olan, yurt içindeki yüksek yatırımcılar için tahsilat tutarı ise 14,1 katı olacak şekilde, yurtiçi kurumsal yatırımcılar için ise taksit tutarını toplam 9 katı olacak şekilde talebin geldiği de Gelecek Varlık tarafından açıklandı. Bu sebeple yüksek katlarda taleplerin toplanması ile birlikte birçok yatırımcı da gözlerini Gelecek Varlık hisselerine çevirdi.

Gelecek Varlık Halka Arz Büyüklüğü Nedir?

Borsa İstanbul’da işlem gören Gelecek Varlık piyasada müşterilerini #GLCVY koduyla sunulmaktadır. Fiba grubunun finans sektöründeki başarılı birikimleri ile birlikte halka arzı gerçekleştirilmesinden kısa bir süre sonra 300,3 milyon TL büyüklüğündeki halka arz öngörülerinin 7 kat fazla talebinin gelmesi ile birlikte 360,4 milyon TL bir seviyeye ulaştığını açıkladı. Borsa İstanbul’da başarıyı yakalayan Gelecek Varlık yaklaşık 180 milyon TL fiyat istikrar fonu olarak kullanacaklarını ifade etti. Gelecek Varlık Genel Müdürü Sezgin Ünlüdoğan’ın gerçekleştirdiği açıklamada payları dengeli bir şekilde dağılımını sağladıklarını, kurumsal yatırımcılar ve yaygın olan yatırımcı ilgisinden çok memnun olduklarını ifade etti. Gördükleri ilgiden dolayı sektörde diğer benzer yatırım araçlarına da ilham kaynağı olacaklarını düşünmektedirler. Gelecek Varlık halka arz sonuçlarına bakıldığında bireyselden 6 buçuk kat, kurumsaldan ise 9 kat talep toplandığını da ifadelerinde yer verdi.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

Finans Ajans ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!