GitLab Halka Arz Ediliyor! GitLab Halka Arz Oranını 11 Milyar Dolar Olmasını Hedefliyor!

GitLab halka arz için gerekli başvurularını tamamladı! GitLab şirketi hisse başına 77 dolar olarak borsada işlem göreceğini açıkladı!

GitLab Halka Arz Ediliyor! GitLab Halka Arz Oranını 11 Milyar Dolar Olmasını Hedefliyor!
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Son zamanlarda çok kez halka arz için gerekli başvuruları ile gündeme gelen GitLab halka arzını gerçekleştireceği kesinleşti. Yapılan açıklamaya göre 14 Ekim 2021 tarihinde Nasdaq Global Select Market üzerinden piyasada işlem görmeye başlayacağı duyuruldu. Taleplerin toplanmasının ardından 18 Ekim 2021 de halka arzını kapanması planlanmaktadır. Yapacağım halka arz fiyat aralığı ödenmemiş 143534821 hisse ile toplam 7,9 milyar, 8,6 milyar dolar arası olacağı netleştirildi. Bununla birlikte birçok yatırımcı GitLab halka ağzına dair merak ettiği birçok soruyu internet üzerinden araştırmaya başladı. Yatırımcılar internet üzerinden GitLab ne zaman halka arz edecek? GitLap halka arz kodu nedir? GitLab halka arz hisse fiyatı ne kadardır? gibi birçok soruyu araştırmaktadır. Bizler de haberimiz de GitLap halka arzına dair birçok detayı sizler için yazımızda derledik.

GitLab Ne Zaman Halka Arz Edilecek?

GitLap şirketi halk arz başvurularını tamamlamasının ardından 14 Ekim 2021 tarihinde işlem göreceği açıklandı. Halka arzı 14 Ekim-18 Ekim arası talep toplama işlemleri ile tamamlayacak olan şirket hisse başına 57,5 dolar olacak şekilde piyasaya sunulacak. Bununla birlikte artan taleple birlikte değerinin 11 milyar dolara kadar çıkması planlanmaktadır. GitLap ön muhasebe yöneticileri olarak halka arz süresince tekliflerini gerçekleştirecek 65’den fazla ülkede 1350 çalışana sahip olan bir şirket olarak yazılım geliştiricilerin ve operatörlerin sürekli olarak daha hızlı yazılım güncellemeleri için projeler hazırladığı ve birçok yazılım uzmanlarıyla da iş birliği yaptığı bilinmektedir. Yazılım şirketi olarak bilinen GitLab güvenlik ve iş ekiplerinin tümünün ortak bir platformda çalışmasına olanak sağlıyor. GitLap halka arzı Türkiye saati ile 14 Ekim saat 15.00 civarında ve online olarak başlatıldı. GitLap halka arzı 18 Ekim tarihinde tamamlandı, şirketin Twitter sayfası üzerinden takip kalarak halka arzına dair birçok detayı takip edebilirsiniz.

GitLab Halka Arz Kodu Nedir?

Nasdaq Global Select Markette işlem gören GitLap halka arz için piyasada #GTLB koduyla işlem görmektedir. Geleneksel kapanış koşullarını yerine getirmek amacıyla 18 Ekim 2021’de kapanması planlanan ve kapanan GitLab hisse başına 60 dolardan 9,8 milyar dolara çıkarıldı. Güncel bilgilere göre ise belirlenen hisse başına 77 dolar halka arzından sonra değerinin 11 milyar dolara çıkması öngörülmektedir. Bir yazılım şirketi olan GitLab halka arzı ile birlikte hisselerini yatırımcılara sunmayı planlamaktadır. Sizler de eğer GitLap hisselerine yatırım yapmak istiyorsanız Twitter hesapları üzerinden takip ederek Nasadaq Global Select Market üzerinden satın alma işlemlerini gerçekleştirebilirsiniz.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

Finans Ajans ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!