İhlas Haber Ajansı Halka Arz Borsa Kodu Nedir?

26-27 Ekim'de Halka arz talebi toplayan İhlas Haber Ajansı'nın hisselerine 10,6 kat talep geldiği açıklandı! İhlas Haber Ajansı halka arzına dair birçok detay haberin içeriğinde!

ihlas haber ajanslı borsa kodu nedir
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

İhlas Haber Ajansı Sermaye Piyasası Kuruluna gerçekleştirdiği halka arz başvuruların onaylanması ile birlikte 26-27 Ekim tarihlerinde halka arz taleplerini toplamaya başlamıştı. Talep toplama işlemlerinin ardından gelen haberlere göre İhlas Haber Ajans’ına gelen halka arz taleplerinin 10,6 kat daha fazla geldiği açıklandı. İhlas Haber Ajansı halka arz hisse fiyatları 4,60 TL’den önümüzdeki haftalarda işlem göreceğini de ilan açıklamalardan belirtildi. Birçok yatırımcı İhlas Haber Ajansı’nın halka arzına dair merak ettiklerini şimdiden araştırmaya başladı. Yatırımcılar internet üzerinden İhlas Haber Ajansı ne zaman halka arz edilecek? İhlas Haber Ajansı halka arz hisse fiyatları nedir? İhlas Haber Ajansı halka artık Borsa kodu nedir? gibi merak ettiği birçok soruyu araştırmaktadır. Bizde haberimizde İhlas Haber Ajansı’nın halka arzına dair birçok detayı sizler için haberimizde derledik.

İhlas Haber Ajansı Halka Arz Tarihleri

İhlas Haber Ajansı Sermaye Piyasası Kurulundan aldığı halka arz onayının ardından Kamuyu Aydınlatma Platformu’na gerçekleştirdiği açıklamaya göre Borsa İstanbul piyasasında sabit fiyatla talep toplama ve satış yöntemlerini kullanarak hisselerini halka arz edeceğini, halka arz edilen hisselerin toplamda 10,64 katına denk gelen 1.076,1516,242 TL’ye denk geldiğini ifade etti. Bunun yanında halka arz edilen hisselerin filtre edilmemiş 234,025270 TL’sinin de nominal değerli talep olarak geldiğini de ifade etti. Bununla birlikte İhlas Haber Ajansına yatırım yapmak isteyen birçok serbest piyasa yatırımcısı halka arzının ne zaman gerçekleşeceğini merak etmektedir. 26-27 Ekim tarihlerinde halka arz taleplerini toplayan İhlas Haber Ajansı’nın bir hafta sonrasında yani Kasım ayının başlarında Borsa İstanbul’da işlem görmesi planlanmaktadır.

İhlas Haber Ajansı Halka Arz Borsa Kodu Nedir?

İhlas Haber Ajansı’nın halka arzının açıklanması ile birlikte halka açık olan şirket sayısı İhlas grubunun içinde altıya çıkmış oldu. İhlas Holding’in yanında İhlas Yayın Holding, İhlas Gazetecilik, İhlas Gayrimenkul ve İhlas Ev Aletleri hisseleri de Borsa İstanbul’da işlem görerek toplamda 6 tane şirketi halka açık bir hale getirildi. Önümüzdeki haftalarda Borsa İstanbul’un 1. piyasasında işlem görmeye başlayacak olan İhlas Haber Ajansı borsada #IHAAS koduyla piyasada yatırımcılarına sunulacak. Borsa İstanbul’da hisse fiyatı 4,60 TL’den işlem görecek olan İhlas Haber Ajansı hisseleri Kasım ayının başında Borsa İstanbul üzerinden satın alma işlemlerini gerçekleştirebilirsiniz.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

Finans Ajans ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!