İşbir Sentetik Halka Arz Edilecek! İşbir Sentetik Ne Zaman Halka Arz Edilecek?

İşbir Sentetik halka arz için gerekli başvurularını Serbest Piyasa Kuruluna gerçekleştirdi! İşbir Sentetik ’de halka arz için onay bekliyor!

İşbir Sentetik Halka Arz Edilecek! İşbir Sentetik Ne Zaman Halka Arz Edilecek
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

İşbir sentetik hisselerini Borsa İstanbul’da işlem görmesi için gerekli başvurularını Sermaye Piyasası Kurulu ve Borsa İstanbul’a gerçekleştirdiğini açıkladı. İşbir Sentetik şirketi tarafından Kamuyu Aydınlatma Platformu üzerinden yaptığı açıklamada İşbir Sentetik Dokuma Sanayi Anonim Şirketinin halka arz için gerekli olan işlemlerini piyasa koşullarının halka arzı için daha uygun olduğu bir dönem seçilerek o dönemde gerçekleşmesi hedeflenerek ertelenmesine karar verdiğini açıkladı. Yapılan açıklamada Sermaye Piyasası Kurulu ve Borsa İstanbul Anonim Şirketleri nezdinde başvuru işlemlerinin geciktirerek gerçekleştirdiğini açıkladı. Yapılan Kamuyu Aydınlatma Platformu’ndaki açıklama ile birçok yatırımcı gözlerine İşbir Sentetik halka arz hisselerine çevirdi. Yatırımcılar internet üzerinden İşbir Sentetik ne zaman halka arz edilecek? İşbir Sentetik halka arz oranları nelerdir? İşbir Sentetik halka arz hisse fiyatları ne kadardır? gibi merak ettikleri birçok soruyu araştırmaktadır. Bizde haberimizde İşbir Sentetik Dokuma Sanayi Anonim Şirketi’nin halka arzına dair birçok detayı haberimizde derledik.

İşbir Sentetik Ne Zaman Halka Arz Edilecek?

İşbir Sentetik Dokuma Sanayi Anonim Şirketini Kamuyu Aydınlatma Platformu’na gerçekleştirdiği açıklamaların ardından şirketin toplam sermayesinin yaklaşık 100’de 89,73’ünün, 113,033,1257,73 TL’sini nominal değerli paylar olarak 7590000 TL’sini halka arz edeceğini açıkladı. Halka arzlardan toplanacak taleplerin fazla olması durumunda ise ek satış kapsamında 5 milyon 170 bin TL nominal değerli payı da halka arz edeceği ifade edildi. Başvuru işlemlerinin onaylanmasının ardından talep toplama sürecinde kazanılan hak payların %50 sinin Borsa İstanbul’da işlem görmeye başladı. İşlem günü toplam 22 işlem günü olacak şekilde aralıksız olarak yurt içi bireysel yatırımcılara satılacağı ifade edildi. Bununla birlikte birçok yatırımcıda İşbir Sentetik’in halka arzı için işlemlerin ne zaman tamamlanacağı ve Borsa İstanbul’da ne zaman işlem göreceğini merak etmektedir. Daha başvurusunda dair herhangi bir açıklama gelmeyen İşbir Sentetik halka arzın tam olarak net bir tarihi bilinmemektedir.

İşbir Sentetik Halka Arz Hisse Fiyatı Ne Kadardır?

İşbir Sentetik’ in Kamuyu Aydınlatma Platformu’nda gerçekleştirdiği açıklamasında halka arz edilecek olan nominal değerli paylarının halka arz hisse başı fiyatının 0,01 TL olduğunu ve şirketin çıkarılmış sermaye oranı %32,25 olduğunu açıklandı. Halka arz edilecek paylar için talep toplama işlemlerinin iki gün süreceği, bu sürenin başlangıç ve bitişinden sonra Borsa İstanbul’da işlem göreceği tarihin açıklanacağı da belirtildi. Halka arz için tarihin 2021 yılının ikinci yarısında tamamlanmasının planlandığı da yapılan Kamuyu Aydınlatma Platformu’ndaki açıklamada yer verildi. Yatırımcıların İşbir Sentetik halka arzı için gerekli tarihleri takip etmelerini ve belirtilen tarihlerde Borsa İstanbul’da satın alım işlemlerini gerçekleştirebileceklerini de ifade etti. Sizlerde İşbir Sentetik halka arz hisselerinden satın almayı düşünüyorsanız güncel halka arz haberlerimizi takipte kalın.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

Finans Ajans ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!