Rivian Elektrikli Araç Halka Arz Ediliyor! Rivian Elektrikli Araç Ne Zaman Halka Arz Edilecek?

Amazon ve Ford tarafından desteklenen Rivian elektrikli araç üretici şirketi halka arz edilecek Rivian elektrikli araç üreticisi halka arz için hazırlanıyor!

Rivian Elektrikli Araç Halka Arz Ediliyor! Rivian Elektrikli Araç Ne Zaman Halka Arz Edilecek
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Ford ve Amazon tarafından desteklenen bir elektrikli araç üreticisi olan Rivian, özellikle Amazon için ticari teslimat sağlayan kamyonları geliştiren bir şirkettir. Geçtiğimiz günlerde halka arz için başvurular da bulunan Rivian şirketi piyasada hisselerini yatırımcılara sunacak. Rivian elektrikli araç şirketi 2021 yılının ilk yarısında 994 milyon net zarar yapmasından dolayı şirketin gelişmesi için hisselerini halka arz edeceğini açıkladı. Şirketin 2020 yılından bu yana herhangi bir gelir üretim verdikleri araç üretim ve teslimat işlemlerini ise 2021 yılının Eylül ayında başlamasına rağmen 2021 yılının ilk yarısında 994 milyon zarar yapmalarından dolayı hisselerini halka arz edeceğini açıkladı. Birçok yatırımcı da Amazon ve Ford tarafından desteklenen Rivian elektrikli araç şirketinin halka arzı için merak ettiklerini İnternet’ten araştırmaya başladı. Yatırımcılar internet üzerinden Rivian ne zaman halka arz edecek? Rivian halka arz kodu nedir? Rivian halka arz hisse fiyatları nedir? gibi merak ettikleri birçok soruyor araştırmaktadır. Bizde haberimizde Rivian elektrikli araç üreticisinin halka arzına dair birçok detayı derledik.

Rivian Ne Zaman Halka Arz Edecek?

Rivian elektrikli araç üretici şirketi Kaliforniya merkezli bir şirkettir. 2021 yılı itibari işe 6274 çalışana sahip olan bu şirket birçok elektrikli araç üreten piyasa markalarını önüne geçerek adından çokça kez bahsettirmiştir. İleriki dönemlerde 7 yolcu kapasiteli SUV model bir otomobil çıkaracağın da belirten şirket 2020 ve 2021 yıllarındaki zararlarından dolayı hisselerini halka arz edeceğini açıkladı. Halk arzına dair başvuru işlemleri için hazırlıklarını tamamlayan elektrikli araç üretici şirketi net olarak ne zaman halka arz edileceğine dair bir haber bulunmamaktadır. Amazon ve Ford şirketlerinin %5’inden fazlasına sahip olan elektrikli araç şirketi Rivian, özellikle elektirikli araç üretimi dünya çapında kurumsal ve iş geliştirmeden sorumlu olabilmesi için önemli rolü bulunmaktadır. Birçok yatırımcıdan Rivian elektrikli araç üreticisi şirketini halka az tarihine dair açıklamaları takip etmektedir.

Rivian Halka Arz Kodu Nedir?

Elektrikli araç üreticisi şirketi özellikle Amazona bağlı olan bir şirket olarak karşımıza çıkmaktadır. Elektrikli araçları ile dağıtım sağlayan Rivian elektrikli araçlarını 500, 700, 900 feet küp olmak üzere 3 farklı boyutta üretimini yapmaktadır. 2021 yılının Aralık ayında ve 2020 yılının başlarında piyasaya sürülmesi beklenen küçük tipli elektrikli araçları Tesla gibi sendikasiz bir otomobil üreticisidir. Elektrikli araç üreticisi olan Rivian şirketi zararlarını ortadan kaldırmak için halka arz başvurularını gerçekleştirmiştir. Borsada #RIVN kodu ile piyasaya sunulacak olan Rivian Otomotiv halka arz fiyatlarına dair bir açıklama yapılmamıştır.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

Finans Ajans ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!